wtorek, maj 24, 2022
Follow Us
środa, 08 wrzesień 2021 11:26

Prezes InPostu: Wzrost e-commerce w Polsce może wynieść 15-20% Wyróżniony

Napisane przez ISBNvews
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jeden element się absolutnie nie zmienia: długoterminowo idziemy w kierunku bardzo mocnej konwersji rynku retailowego w stronę e-commerce i raczej tego trendu nic nie zatrzyma Jeden element się absolutnie nie zmienia: długoterminowo idziemy w kierunku bardzo mocnej konwersji rynku retailowego w stronę e-commerce i raczej tego trendu nic nie zatrzyma mat.pras

InPost ocenia, że tempo rozwoju rynku e-commerce w Polsce może wynieść między 15-20% w 2021 r. w zależności od ewentualnych restrykcji związanych z IV falą pandemii, poinformował prezes Rafał Brzoska.

"Myślę, że między 15% a 20% jest absolutnie możliwe. Będzie to również zależało, czy i jakie restrykcje zostaną wprowadzone w związku z IV falą. Osobiście takich się spodziewam. Natomiast w jakiej skali i jaki wpływ, czy będą porównywalne z I kwartałem, co oczywiście znacząco może przyspieszyć tę adopcję - to czas pokaże" - powiedział Brzoska podczas konferencji prasowej online.

"Jeden element się absolutnie nie zmienia: długoterminowo idziemy w kierunku bardzo mocnej konwersji rynku retailowego w stronę e-commerce i raczej tego trendu nic nie zatrzyma. Pytanie jest tylko o tempo i skalę dojścia do zakładanego przeze mnie planu 50:50 fizycznej sprzedaży i sprzedaży online. Czy to kwestia 3, 5 czy 7 lat - to kwestia drugorzędna, ale to się na pewno wydarzy" - dodał Brzoska.

InPost to platforma dostaw dla e-commerce. Założony w 1999 roku przez Rafała Brzoskę w Polsce, InPost posiada sieć Paczkomatów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a także świadczy usługi kurierskie i fullfilment dla sprzedawców e-commerce w Polsce. W 2020 roku InPost obsłużył 249 mln przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów, współpracując z ponad 26 000 e-sprzedawców. Aplikacja mobilna spółki - InPost Mobile ma ponad 6 mln aktywnych użytkowników. W styczniu 2021 r. InPost zadebiutował na giełdzie Euronext Amsterdam.

a