środa, lipiec 28, 2021
Follow Us
poniedziałek, 07 grudzień 2020 09:45

Zielony wodór - szanse dla energetyki Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wodór stanowi zrównoważone rozwiązanie dla złożonych wyzwań naszego społeczeństwa Wodór stanowi zrównoważone rozwiązanie dla złożonych wyzwań naszego społeczeństwa mat.pras

Międzynarodowe webinarium na temat produkcji wodoru. Eksperci ze środowiska akademickiego i sektora przemysłu przedstawią postępy prac nad nowymi technologiami ukierunkowanymi na rozwój gospodarki wodorowej.

Poszukując rozwiązań, które przyczyniają się do redukcji emisji CO2, rządy i naukowcy na całym świecie promują działania na rzecz wprowadzenia bardziej efektywnych technologii sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi. Z tego względu wodór okazał się być kluczowym elementem dekarbonizacji gospodarki.

Naukowcy z renomowanych uniwersytetów i specjaliści z branży będą dyskutować o tym, jak technologie produkcji wodoru i ich zastosowanie w ogniwach paliwowych mogą zrewolucjonizować sektor energetyki i transportu podczas Webinarium Charles Hatchett Award 2020, wirtualnego spotkania, które odbędzie się 7 grudnia o godzinie 14:00 (CET).

Główną prelekcję wygłosi Manish Chhowolla, profesor materiałoznawstwa na Uniwersytecie Cambridge oraz laureat Charles Hatchett Award 2020, dorocznej nagrody ratyfikowanej przez brytyjski Institute of Materials, Minerals and Mining (IOM3).

„Nowe rozwiązania w ramach transformacji energetycznej mają ścisły związek z naszym programem rozwoju technologicznego i strategiami rozwoju. Wodór stanowi zrównoważone rozwiązanie dla złożonych wyzwań naszego społeczeństwa, ponieważ umożliwia stworzenie cyklu całkowicie wolnego od emisji dwutlenku węgla” - wyjaśnia Rogerio Pastore, szef programu energetycznego CBMM.

W ramach webinarium, które zorganizuje CBMM, światowy lider w rozwoju produktów niobowych, planowany jest również udział Silke Frank, dyrektor generalnej Mission Hydrogen; Ricardo Limy, wiceprezesa CBMM; Robsona Monteiro, starszego specjalisty ds. rozwoju rynku w CBMM; Katsuyoshi’ego Kakinumy, profesora Centrum Nanomateriałów Ogniw Paliwowych na Uniwersytecie Yamanashi; Barra Zulevi’ego, prezesa i dyrektora ds. technologii Pajarito Powder; oraz Shanny Knights, dyrektor ds. technologii w Ballard Power Systems.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń i zarejestrowania się na bezpłatny webinar na stronie: Charles Hatchett Award Webinar 2020

CBMM

Jako światowy lider w wytwarzaniu i komercjalizacji produktów niobowych, spółka obsługuje ponad 400 klientów w 40 krajach. CBMM ma siedzibę w Brazylii, a biura i filie spółki znajdują się w Chinach, Holandii, Singapurze, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Firma dostarcza najnowocześniejsze produkty i technologie dla sektora infrastruktury, transportu, lotnictwa i energetyki. W 2019 roku CBMM zainwestowała w 2DM, spółkę wyspecjalizowaną w produkcji grafenu.

a