środa, maj 25, 2022
Follow Us
czwartek, 23 listopad 2017 16:57

Bogusław Mazur: Dwójka pod ostrzałem Wyróżniony

Napisane przez Bogusław Mazur / red
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Wolski Marcin Wolski By Ja Fryta from Strzegom - Marcin WolskiUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27154024

Bogusław Mazur: TVP2 poprawia wyniki oglądalności łącząc je z emisją misyjnych programów. Jednak dyrektor Dwójki padł ofiarą krytyki. Miała ona znaleźć odzwierciedlenie podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Mediów Narodowych, ale Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady, niespodziewanie odwołał spotkanie.

Spektakularnym sukcesem Dwójki był ostatni koncert noworoczny.

Jak podały Wirtualnemedia.pl, „Sylwestra z Dwójką” oglądało średnio 3,5 mln widzów, a w szczytowym momencie - 5 mln, podczas gdy „Sylwestrową Moc Przebojów” w Polsacie i Polsacie 2 - 3,2 mln widzów, a koncert „Hello 2017” w TVN oglądało 1,2 mln osób.

Podczas koncertu Dwójki, który odbył się w Zakopanem, wystąpiła cała plejada gwiazd, takich jak Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Izabela Trojanowska, jednak gwoździem programu był występ Zenona Martyniuka.

 

Udział jednego z królów disco polo spotkał się z krytyką środowisk uważających że TVP2, realizując misję publiczną, powinna nadawać wyłącznie programy promujące muzykę bardziej ambitną.

Jednak faktem jest, że disco polo cieszy się w Polsce ogromną popularnością. A że Telewizja Polska boryka się z problemami finansowymi, więc zabieganie o oglądalność pozwala zyskiwać niezbędne do funkcjonowania pieniądze z reklam. 

(...)

Część pozyskanych w ten sposób środków jest przeznaczana na programy nie mające szansy na zyskanie masowej widowni, jednak istotne dla społecznej edukacji i kultury. 

(...)

Jednak, zgodnie z zapowiedziami, Rada Mediów Narodowych miała omówić m.in. wątpliwości dotyczące dyrektorów Telewizji Polskiej - szefa biura spraw korporacyjnych Stanisława Bortkiewicza oraz właśnie Wolskiego. Bortkiewicza zaatakował twitterowicz o pseudonimie John Bingham, wedle którego obecny szef biura spraw korporacyjnych TVP miał być pozyskany przez SB do współpracy jako kontakt operacyjny. Bortkiewicz temu zaprzeczył dodając, że w latach 80. służby PRL-owskie próbowały go inwigilować.

(...)

W przypadku Marcina Wolskiego Rada miała przeanalizować niejasności wokół zamówienia serialu „Pod wspólnym niebem”, emitowanego przez TVP2 w piątkowe wieczory.

Twórcami serialu są Marek Śledziewski i Marcin Wolski, który ponadto napisał piosenkę do serialu. Jak się dowiedzieliśmy, dyrektor Dwójki zgodnie z prawem i wewnętrznymi procedurami obowiązującymi w TVP otrzymał zgodę na podpisanie umowy w sprawie realizacji scenariusza a wynagrodzenie które ma otrzymać jest niewielkie. Jednak Rada miała się zająć nie oceną i ewentualną zmianą wewnętrznych procedur, tylko skorzystaniem z nich przez Wolskiego.

(...)

Cały artykuł Bogusława Mazura  "Dwójka pod ostrzałem" na stronie Polska The Times

a