środa, marzec 03, 2021
Follow Us
wtorek, 26 styczeń 2021 17:03

Wybór odpowiedniego drewnianego domku: wskazówki, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Składając zamówienie na dommistrza.pl możemy być w 100% pewni, że spotkamy na swej drodze wybitnych profesjonalistów Składając zamówienie na dommistrza.pl możemy być w 100% pewni, że spotkamy na swej drodze wybitnych profesjonalistów mat.pras

Wybór drewnianego domku, to nie tylko decyzja na sezon, ale i na całe życie. Nie jest tajemnicą, że każdy z nas chce cieszyć się swoim wyborem, zamiast go żałować przez resztę życia. Warto, zatem dobrze się zastanowić przed podjęciem próby nabycia domu z drewna.   

Co należy rozważyć przed wyborem odpowiedniego domu?

Ważnym aspektem, który należy przemyśleć przed wyborem drewnianego domu jest opisanie funkcjonalności takiej konstrukcji. To w dużym stopniu ułatwi wybór wymarzonego domu, ponieważ nie tylko zawęża selekcję do minimum, ale również pozwala ustalić na jakie ewentualne modyfikacje będziemy mogli sobie pozwolić. W tym celu pomocne może okazać się odpowiedzenie sobie na kilka prostych pytań:

  1. Jaka jest funkcja przyszłego drewnianego domu − dom mieszkalny, czy domek letniskowy?
  2. Jakie pokoje powinny znajdować się w domu z drewna?
  3. Ile osób będzie użytkownikami takiego domu? 
  4. Jaki jest styl planowanego domu − nowoczesny, czy tradycyjny? 
  5. Czy dom będzie posiadał dodatkowe elementy – taras, strych etc.?

Często zdarza się tak, że odpowiedzi na postawione pytania pojawią się dopiero po wprowadzeniu się do wymarzonego budynku. Skutkiem tego jest to, że nasz drewniany domek nie spełnia celu do jakiego pierwotnie był stworzony.

Wybieraj zaufanego dostawcę

Aby móc cieszyć się wymarzonym domem na swojej działce warto zasięgnąć opinii osób, które są ekspertami w swojej dziedzinie. Na przykład, składając zamówienie na dommistrza.pl możemy być w 100% pewni, że spotkamy na swej drodze wybitnych profesjonalistów, którzy nie tylko pomogą nam dopasować drewniany domek do naszych potrzeb, ale również wyciągną pomocną dłoń jeśli chodzi o rozwiązywanie wszelkich problemów. Wybór zaufanego dostawcy to podstawa, ponieważ tylko wtedy możemy być pewni, że nie zostaniemy sami z takimi skomplikowanymi aspektami jak dopasowanie domu do podłoża działki, czy rozpoczęcie jakichkolwiek modyfikacji budynku. W wyborze sprawdzonego dostawcy mogą nam pomóc opinie innych ludzi, na przykład, na forach internetowych.

Zwracaj uwagę na jakość materiału 

Bez dwóch zdań wybór odpowiedniego materiału do budowy domu to kolejna z wielu podstawowych kwestii. Jeśli materiał będzie słabej jakości to nasz dom będzie narażony na to co drewnu szkodzi najbardziej, czyli warunki atmosferyczne (intensywny deszcz, czy nadmierne promienie słoneczne). To prowadzi do pojawienia się licznych uszkodzeń jak pękanie powierzchni drewna, czy występowanie pleśni. W wyborze materiału może pomóc wiedza na temat rodzajów drzew. Podstawowymi są drewno twarde (z drzew liściastych) i drewno miękkie (z drzew iglastych). Drewno z drzew liściastych zapewnia niezwykłą trwałość konstrukcji, natomiast drewno z drzew iglastych cechuje się niebywałą elastycznością. 

Miej na uwadze możliwe do napotkania ograniczenia

Nie jest tajemnicą, że każdy chciałby, żeby wybór domu z drewna odbył się bezproblemowo. Jednak nawet w idealnym scenariuszu można napotkać na swej drodze przeszkody. Warto, zatem rozważyć ograniczenia, które mogą się pojawić przy wyborze domu takie jak m.in. uprawnienia terenowe konkretnej działki. Przy dostosowaniu wybranego domu do wymogów działki problematyczne może również okazać się: 

  • Powierzchnia domu.
  • Wysokość domu.
  • Wielkość działki.
  • Kształt dachu.
  • Odległość domu od granicy działki.

Z reguły nie ma problemów, których nie dałoby się rozwiązać. Na szczęście do takich spraw są oddelegowani specjaliści, którzy chcą sprawić, żeby domki drewniane na zamówienie spełniały najskrytsze potrzeby swoich właścicieli.  

a