niedziela, marzec 07, 2021
Follow Us
środa, 25 kwiecień 2012 09:18

Najtańsze loty po majówce

Napisane przez newseria.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Krzysztof Piątek Krzysztof Piątek fot. newseria.pl

Wyjątkowo długi majowy weekend sprzyja branży turystycznej. Miejsca w samolotach czarterowych są już sprzedane na ten okres, a statystyki pokazują, że Polacy nie rezygnują z zagranicznych wycieczek.

Z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że 15-ty tydzień br. przyniósł wzrost liczby rezerwacji o 42,8 proc. i klientów o 33,7 proc. w stosunku do 15-go tygodnia 2011. A szczyt sezonu przypada na czas od końca roku szkolnego, czyli od 20 czerwca do końca sierpnia.

- W Polsce sezonowość jest dużym problemem dla działalności organizatorów turystyki - mówi Krzysztof Piątek, prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.

Choć zdarzają się i inne atrakcyjne terminy. Najbliższy z nich przypada na weekend majowy - wystarczy wówczas wziąć trzy dni urlopu i mamy dziewięć dni wypoczynku.

- Szczęśliwe rozłożenie dni wolnych od pracy powoduje, że ten termin jest niezmiernie atrakcyjny. Wszystkie oferty na ten okres się sprzedały. Weekend majowy stanowi również oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego, szczególnie w czarterach - dodaje Krzysztof Piątek.

Miejsca w samolotach czarterowych latających w majowy weekend są już w całości sprzedane. Jednak po tym terminie, a przed końcem roku szkolnego mamy do czynienia ze spadkiem liczby klientów.

- To jest trudna walka o rozsądne zapełnienie miejsc w samolotach - podsumowuje prezes PZOT.

Wszystkim chcącym wyjechać, Krzysztof Piątek poleca właśnie ten okres jako niezmiernie atrakcyjny cenowo.

- Tak niskich stawek, jak na wyjazdy majowe czy na początku czerwca, nie ma w ciągu całego roku. Ponieważ jest dużo miejsc w samolotach czarterowych i są trudności z ich zapełnieniem, stąd zarówno organizatorzy, hotelarze i inni, działający w turystyce, są skłonni przy zerowych marżach, zapewnić rozsądne wykorzystanie ofert - zapewnia prezes PZOT.

Z najnowszego raportu Związku wynika, że w tym roku Polacy najchętniej w sezonie letnim wybierają wypoczynek w Turcji, Grecji, Egipcie, Hiszpanii i Bułgarii. Aktualne trendy na rynku sprzedaży turystyki wyjazdowej świadczą o tym, że Polacy wracają do Tunezji. Brak wszelkich doniesień o ewentualnych zamieszkach, informacje o pokojowym przebiegu transformacji ustrojowej sprawiły, że znacząco rośnie liczba gości, którzy zarezerwowali wyjazd do tego kraju.

{jumi [*9]}

a