{jumi [*4]}Przedsiębiorcy byli proszeni o ocenę czternastu zakresów prawa, z którymi mają do czynienia na szczeblu gminnym – od kwestii związanych z budżetem do jakości i czasu oczekiwania na decyzje administracyjne. W przypadku oceny decyzji zapadających na szczeblu powiatowym respondenci oceniali sześć zakresów prawa, m.in. funkcjonowanie programów rynku pracy, prawo budowlane czy ochronę konsumentów. W odniesieniu do władz wojewódzkich respondentów pytano o ocenę siedmiu zakresów prawa, w tym np. o: strategie rozwoju regionalnego, regionalne programy operacyjne – dostęp do środków pomocowych czy promowanie inwestycji. Badaniem objęte zostały przedsiębiorstwa zatrudniające do 250 osób (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa), zlokalizowane na terenie województwa łódzkiego, podlaskiego, pomorskiego i śląskiego.
Jak dokładnie ocenili władze samorządowe poszczególnych szczebli ankietowani przedsiębiorcy?
Na te i inne pytania bedzie można poznać odpowiedzi podczas konferencji pt.: „Monitorowanie swobody działalności gospodarczej. Najlepsze praktyki na szczeblu lokalnym i regionalnym", która odbędzie się: 19 września br. o godz. 11:00 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej (sala 205), przy ulicy Trębackiej 4 w Warszawie.
Swój udział w konferencji potwierdzili m.in. przedstawiciele: Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kancelarii Sejmu, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrzych i Administracji. Udział w spotkaniu wezmą także przedstawiciele przedsiębiorców, stowarzyszeń, izb regionalnych oraz szkół wyższych z całej Polski. Konferencję otworzy Andrzej Arendarski – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej.
{jumi [*9]}