środa, lipiec 28, 2021
Follow Us
wtorek, 29 marzec 2016 10:30

Zapracowali na wynik

Napisane przez Przemysław Gruz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zapracowali na wynik fot. freeimages.com

Giełdowa firma informatyczna Arcus pochwaliła się znaczną poprawą wyników. Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 1,76 mln zł wobec straty rok wcześniej.

Arcus opublikował wyniki za 2015 r.: zysk netto wyniósł 1,76 mln, a zysk operacyjny 2,98 mln zł. W 2014 r. obie te wartości były ujemne. Skonsolidowane przychody Grupy Arcus ze sprzedaży sięgnęły 181,66 mln zł w 2015 r. wobec 169,58 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2015 r. wyniósł 3,76 mln zł wobec 3,96 mln zł straty rok wcześniej.

W rozmowie z Agencją Informacyjną ISBnews Michał Czeredys, prezes spółki wyjaśnił skąd wzięła się poprawa wyników w 2015 roku. Wg niego zarząd skoncentrował się na zwiększenie przychodów i optymalizacji kosztów.

- W porównaniu z 2014 r., w którym mieliśmy 6,79 mln zł straty, w 2015 roku odnotowaliśmy 5,48 mln zł zysku z działalności operacyjnej – powiedział Michał Czeredys. Jednocześnie zapowiedział w rozmowie z ISBnews, że firma będzie pracować w 2016 r. nad dalszą poprawą tych wyników.

- W ostatnich latach inwestowaliśmy w rozwój kompetencji w obszarze budowy kompletnego środowiska druku oraz związanych z tym usług. Poprawa wyników finansowych to efekt tych inwestycji. Sprzedajemy nie tylko urządzenia drukujące, ale również oprogramowanie do zarządzania drukiem, oferujemy usługi dzierżawy urządzeń, a nawet pełnego outsourcingu druku. Dzięki temu uzyskujemy lepsze marże niż w przypadku samej sprzedaży urządzeń, a także podpisujemy kilkuletnie kontrakty, które zapewniają nam stabilne przychody w dłuższym okresie. Dodatkowo wprowadziliśmy minimalne parametry ekonomiczne dla kontraktów, które chcemy realizować. Wraz z codziennym zarządzaniem kosztami firmy przyniosło to wymierne efekty w wynikach za 2015 roku – tłumaczy Czeredys.

Grupa Arcus jest jeden z największych na rynku dostawców inteligentnych rozwiązań oraz zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową.

a