sobota, październik 19, 2019
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 69.
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44.
wtorek, 12 styczeń 2010 14:30

WĘGLOKOKS S.A. przedłużył umowę

Written by
Rate this item
(2 votes)
Wojciech Balczun i Jerzy Podsiadło Wojciech Balczun i Jerzy Podsiadło

PKP CARGO S.A. i WĘGLOKOKS S.A. przedłużyły umowę na przewozy węgla do 2013 roku.

Porozumienie podpisane przez prezesów spółek PKP CARGO S.A. i WĘGLOKOKS S.A, Wojciecha Balczuna i Jerzego Podsiadło, przedłuża do 2013 roku obowiązującą od 2008 roku umowę na realizację usług przewozowych, a także określa wysokość stawek na rok 2010. Kontrakt przewiduje, że w okresie 2010–2013 łączne przewozy węgla w eksporcie, realizowane przez PKP CARGO na rzecz spółki WĘGLOKOKS, wyniosą około 26 mln ton. W tym czasie wartość świadczonych usług przewozowych osiągnie poziom 1 mld zł.

W roku 2009 WĘGLOKOKS, przy udziale PKP CARGO przewiózł łącznie ponad 7 mln ton węgla. W ramach umowy planowany jest w bieżącym roku transport ponad 8 mln ton węgla, co oznacza kilkunastoprocentowy wzrost przewozów węgla z przeznaczeniem na eksport w porównaniu do 2009 roku. Zgodnie z postanowieniami umowy, do jej realizacji PKP CARGO wykorzysta prawie 200 tysięcy wagonów, w tym wagony specjalistyczne typu Fals/Falns. Przewozy realizowane będą w zwartych składach oraz grupach wagonowych w ponad 170 relacjach przewozowych, z przeznaczeniem na eksport lądowy i morski.

PKP CARGO S.A. jest największym przewoźnikiem na polskim rynku kolejowym i drugim w Unii Europejskiej. Spółka realizuje przewozy konwencjonalne, kombinowane, ładunków ciężkich, ponadgabarytowych i niebezpiecznych, zarówno w komunikacji krajowej, jak i międzynarodowej, w tym z wykorzystaniem linii kolejowo-promowej. W ofercie firmy są także usługi trakcyjne i taborowe związane z wynajmem i utrzymaniem lokomotyw i wagonów oraz usługi logistyczne i spedycyjne.

WĘGLOKOKS S.A. jest największym polskim eksporterem węgla kamiennego. W zakresie obrotów handlowych na rynkach zagranicznych przedmiotem działalności Spółki jest eksport węgla kamiennego - energetycznego, opałowego, koksowego, a także import węgla oraz magnetytu. Na rynku krajowym obszar działań firmy obejmuje usługi leasingowe maszyn i urządzeń, dostawy: produktów naftowych wytwarzanych przez polskie rafinerie, magnetytu, flokulantów, drewna kopalnianego, krążników, elementów hydraulicznych i ciśnieniowych oraz wyrobów stalowych dla górnictwa.