sobota, czerwiec 19, 2021
Follow Us
niedziela, 06 listopad 2011 17:59

Serwis na liczniki

Napisane przez (AK) / Gazeta Finansowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Thales na targach TRAKO w Gdańsku Thales na targach TRAKO w Gdańsku

Podczas targów TRAKO w Gdańsku między Zakładem Linii Kolejowych w Łodzi a firmą Thales Polska została zawarta pierwsza w naszym kraju umowa na serwis urządzeń systemu liczników osi AzLM. Umowę podpisano na rok.

W 2008 r. Thales zabudował wspomniane liczniki na terenie łódzkiego ZLK, przez rok serwisował je w ramach gwarancji. Po tym czasie reagował na zgłoszenie w sytuacjach awaryjnych. – Nasza umowa pozwoli ograniczyć PKP Polskim Liniom Kolejowym koszty serwisu, gdyż w trakcie przeglądów okresowych będziemy w stanie na bieżąco eliminować ewentualne usterki, a nie tylko reagować w sytuacjach kryzysowych – mówi Daria Mendyk, specjalista ds. marketingu produktowego Thales Polska. – Dzięki temu uda się w wielu przypadkach uniknąć przerw w ruchu – dodaje.

Systemy liczników osi AzLM to podstawowe urządzenia służące do kontroli niezajętości toru, stanowiące jednocześnie bezpośrednią alternatywę dla tradycyjnych obwodów torowych. Liczniki osi AzLM firmy Thales to mikroprocesorowy, multisekcyjny system, którego działanie nie zależy od stanu podtorza i długości nadzorowanego odcinka toru. System ten, w perspektywie czasu, zapewnia niskie koszty eksploatacji.

{jumi [*9]}

a