niedziela, marzec 03, 2024
Follow Us
niedziela, 18 wrzesień 2011 09:53

Oswajanie internetu, czyli nie daj się nabrać

Napisane przez mok / Gazeta Finansowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Internet w telefonie ma coraz większe znaczenie. Korzystanie z poczty, portali społecznościowych i tysięcy innych aplikacji jest bardzo praktyczne. Jednak, w związku z ostatnimi medialnymi doniesieniami o kolosalnych rachunkach za internet w komórce, w jednej z mniejszych sieci, klienci z dystansem zaczęli podchodzić do oferty smarfonów.

{jumi [*4]}Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej. Według badań ekspertów smartfony będą stanowić 35 proc. wszystkich telefonów komórkowych sprzedanych w 2011 roku w naszym kraju. Do 2015 roku, ten wskaźnik zwiększy się prawie dwukrotnie.

Z obserwacji rynku wynika jednak, że nie wszyscy operatorzy uczciwie podchodzą do informowania swoich klientów o nowych ofertach. - Użytkownicy smartfonów powinni wiedzieć, ile kosztuje surfowanie po internecie, i że niektóre z aparatów same aktualizują dane - mówi Katarzyna Meller, rzecznik prasowy sieci Plus.

Polkomtel, póki co jako jedyny operator na rynku, przygotował specjalną publikację pt. „Przyjazny przewodnik po smartfonach", który informuje jak świadomie korzystać ze smartfona oraz jak dobrać najbardziej odpowiednią ofertę.

Jednym z elementów kampanii są także specjalne „smartfonowe oferty", które pozwalają na korzystanie ze smartfona bez obaw o wysokie koszty.

- Plus dba o swych klientów, dlatego proponuje kompleksowe podejście do korzystania ze smartfonów. Jego równoważnymi elementami są zarówno oferty pozwalające bez obaw o wysokie koszty korzystać z sieci, jak i edukacja – dodaje Meller.

Warto pamiętać, że zanim skusimy się na zakup nowoczesnego smartfona, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą naszego operatora, by uniknąć potem nieprzyjemnych niespodzianek na rachunku.

{jumi [*9]}

a