niedziela, marzec 26, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 28 listopad 2022 08:40

Polski VIS 100 M1 trafił na amerykański rynek Wyróżniony

Napisane przez DK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rynek USA bardzo entuzjastycznie reaguje na kolejne produkty Fabryki Broni. VIS 100 M1 Rynek USA bardzo entuzjastycznie reaguje na kolejne produkty Fabryki Broni. VIS 100 M1 mat.pras

W ofercie Arms of America i Atlantic Firearms pojawił się zaprojektowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom pistolet samopowtarzalny VIS 100 M1. Najnowszy produkt radomskiej fabryki na amerykańskim rynku okazał się takim samym sukcesem jak karabinki z rodziny Beryl.

VIS 100 powstał w ramach wojskowego projektu Tytan, a broń została zaprezentowana po raz pierwszy w lipcu 2014 r. podczas otwarcia nowej siedziby Fabryki Broni w Radomiu. W 2021 r. pistolet otrzymał nagrodę specjalną Ministra Obrony Narodowej podczas targów MSPO w Kielcach.

- Rynek USA bardzo entuzjastycznie reaguje na kolejne produkty Fabryki Broni. VIS 100 M1 także stał się hitem sprzedażowym w Stanach Zjednoczonych. Od naszych partnerów po drugiej stronie Atlantyku wiemy, że klienci bardzo czekają na karabinki MSBS GROT, które są dziś najpopularniejszym produktem naszego zakładu – podkreśla Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” - Radom.

VIS 100 M1 to już czwarty produkt Fabryki Broni, który jest dystrybuowany na terenie USA. W ofercie Arms of America oraz Atlantic Firearms można znaleźć także karabinki cywilne z rodziny Beryl - MiniBeryl Pistol w kal. 223 Rem, BERYL S 762 M1 i 223 S BERYL M1.

VIS 100 M1 to w 100 proc. polski automatyczny pistolet samopowtarzalny, działający na zasadzie krótkiego odrzutu lufy, z zamkiem ryglowanym przez przekoszenie lufy w płaszczyźnie pionowej. Broń charakteryzuje się małą masą, optymalnymi wymiarami, dobrą manewrowością prowadzenia ognia, szybkością użycia oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa. Dostosowany jest do użytkowania zarówno przez strzelców prawo, jak i leworęcznych. Dzięki wymiennym nakładkom posiada ergonomiczny chwyt z możliwością dopasowania jego wielkości do ręki użytkownika. Pistolet produkowany jest z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych, tych samych co modele produkowane dla wojska. 

Szkielet broni wykonano z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminium. Szyna jest przeznaczona do mocowania laserowego wskaźnika celu lub oświetlenia taktycznego, co zwiększa jego funkcjonalność. Broń posiada też automatyczny bezpiecznik, który chroni przed przypadkowym i przedwczesnym strzałem. Dodatkowo zastosowano tzw. zwalniacz napiętego kurka (decocker). Kształt kabłąka pistoletu umożliwia dogodne posługiwanie się bronią w rękawicach ochronnych zarówno latem, jak i zimą. Kurkowy mechanizm spustowo-uderzeniowy pojedynczego i podwójnego działania (SA/DA) pozwala na szybkie i celne oddawanie strzałów. Pistolet wyposażony jest w światłowodowe, mechaniczne przyrządy celownicze umożliwiające precyzyjne strzelanie.

a