sobota, lipiec 02, 2022
Follow Us
wtorek, 24 sierpień 2021 17:47

Huawei Band 4 Pro - czy opaska Huawei "daje radę"? Wyróżniony

Napisane przez Aron Stachecki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Opaski inteligentne zyskują coraz większą popularność, jako tańsza alternatywa dla smartwatchy, o coraz większych możliwościach.

Nic dziwnego, że w tan segment rynku angażują się najwięksi gracze na rynku - poza Xiaomi warto wymienić chociażby Huawei. Czy nieco starszy już model 4 Pro można uznać za wartościową alternatywę dla niskopółkowych propozycji znajdujących się aktualnie na rynku? Przyjrzyjmy się jej bliżej - szczególnie że teraz można ją znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Huawei Band 4 Pro - wersja Pro jednej z najpopularniejszych opasek na rynku

Na przełomie 2019 i 2020 roku przebojem na rynki weszła opaska chińskiego giganta - Huawei Band czwartej generacji, która jako pierwsza była w stanie podjąć skuteczną walkę z Bandami od Xiaomi, a w niektórych aspektach nawet ją przewyższała. Można było znaleźć na jej pokładzie m.in. oksymetr, którego próżno było szukać w równoległych Mi Bandach. Ponadto propozycja od Huawei cechowała się lepszą jakością wykonania, dokładniejszą pracą sensorów i większą odpornością na warunki użytkowania. Wbudowane rozwiązania okazały się o tyle ważne, że czwarta generacja Huawei Band okazała się światowym hitem - na tyle dużym, że zachęciła giganta do wypuszczenia nieco lepiej wykonanej i rozbudowanej wersji Pro. 

Na co możesz liczyć, kupując Huawei Band 4 Pro?

Producent wyposażył Banda 4 generacji w kilka ulepszeń, które już w momencie premiery mogły okazać się "game changerem", którego próżno było szukać w ofercie konkurencji. Obecnie, po kilku obniżkach cen, jej funkcjonalność znacznie przewyższa to, na co moglibyśmy liczyć, kupując nowy model z porównywalnego przedziału cenowego. Huawei Band 4 Pro wyposażony jest we wbudowany czujnik GPS, dzięki któremu nie musisz zabierać ze sobą smartfona na trening. Sama opaska zapisze trasę i dane dotyczące twojego treningu - biegowego, rowerowego czy marszu. Po treningu może do nich dotrzeć z poziomu aplikacji Huawei Zdrowie (dostępnej w App Store lub Sklepie Play) i dokładnie przeanalizować zapisane dane. Wbudowany akumulator bezproblemowo wytrzyma nawet najdłuższy trening z aktywnym wykorzystaniem nadajnika GPS. 

Inną funkcjonalnością, którą dopiero od niedawna można znaleźć u konkurencji, jest oksymetr, czyli miernik natlenienia (SpO2) krwi. Oczywiście wraz z pandemią COVID-19 jego znaczenie dla odbiorcy znacznie wzrosło (warto podkreślić, że nie może zastępować ona profesjonalnego sprzętu medycznego), ale sensor ten umieszczono w urządzeniu z myślą o jeszcze lepszym monitorowaniu jakości snu - przede wszystkim pod kątem wykrywania bezdechu sennego, będącego coraz częstszą przyczyną zaburzeń związanych ze snem. Opaska Huawei Band 4 Pro wykorzystuje autorską technologię TruSleep, która analizuje dane z czujnika SpO2, pulsometru, a także czujnika ruchu i w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji ocenia jakość snu. Jak pokazują liczne dotyczące HUAWEI Band 4 Pro opinie, urządzenie zapewnia bardzo dokładne odczyty jakości snu i jego długości, co w dłuższej perspektywie pozwala na dostrzeżenie potencjalnych zagrożeń związanych z jego jakością. 

Na tym jednak nie kończą się funkcje Huawei Band 4 Pro - korzystając z opaski, możesz bowiem sprawnie odczytywać powiadomienia z Twojego telefonu, kontrolować odtwarzane multimedia, liczyć wykonane kroki i spalone kalorie (urządzenie automatycznie wykryje rozpoczęcie aktywności fizycznej), reagować na połączenia przychodzące i czytać SMS'y. Samo urządzenie wyróżnia się wysokiej jakości panelem AMOLED, który zapewnia czytelność nawet w pełnym słońcu, a także baterią o czasie pracy dochodzącym do 7 dni (w zależności od wykorzystania). W połączeniu z wysoką jakością wykonania mówimy więc bez wątpienia o urządzeniu klasy premium.

Huawei Band 4 Pro - czy warto?

Oczywiście na rynku można znaleźć lepiej wyposażone urządzenia. Jednak biorąc pod uwagę cenę, w jakiej aktualnie można kupić opaskę serii Pro od Huawei, można zdecydowanie ją zarekomendować. Wyróżnia się dodatkowymi funkcjami (miernik SpO2, GPS), wysokiej jakości wykonaniem, automatycznym wykrywaniem aktywności fizycznej, dobrą baterią i czytelnym wyświetlaczem. W swoim przedziale cenowym to zdecydowanie jedna z najlepszych propozycji na rynku.

a