niedziela, marzec 03, 2024
Follow Us
sobota, 28 listopad 2020 19:17

Digital Excellence Awards 2020 dla Gemini Polska Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gemini Polska zostało laureatem prestiżowej nagrody Digital Excellence Awards 2020. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie  liderów przemian cyfrowych w różnych sektorach biznesu. W październiku 2020 roku – spośród zgłoszonych do konkursu firm - kapituła wyłoniła 12 finalistów.

Są to innowacyjne organizacje, które skutecznie przeprowadziły proces transformacji cyfrowej, a jej rezultaty przynoszą wymierne korzyści pracownikom, klientom i kontrahentom. 24 listopada 2020, podczas uroczystej gali, ogłoszono zwycięzców współzawodnictwa. Gemini Polska zdobyło najwyższy laur w kategorii Digital Customer Experience

„Ambitny program transformacji i nowy system e-commerce dały Gemini pozycję lidera wśród aptek internetowych. Finaliści doskonale odrobili lekcję, jak spotkać swojego klienta w świecie cyfrowym”, podkreślił Piotr Bułka, członek zarządu Generali, wręczając statuetkę Patrykowi Dolewie, Dyrektor ds. IT w Gemini Polska. 

Członkowie kapituły Digital Excellence Awards podkreślili w laudacji, że „pozycja lidera wśród aptek internetowych i wejście do trójki największych sieci aptek stacjonarnych to efekty ambitnego programu transformacji, jaki został przeprowadzony przez Gemini Polska w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Obejmował on wdrożenia m.in. nowego systemu e-commerce, systemu WMS w logistyce, innowacyjnego mechanizmu rezerwacji leków z e-recept, platformy BI, środowiska Office 365 dla wszystkich pracowników i rozbudowę zasobów IT o dodatkowe datacenter, chmury AWS i Azure, VPN i SD-WAN.”.

 „W dobie utrudnionego dostępu do służby zdrowia, apteki powinny być miejscem, w którym zawsze można liczyć na pomoc. W Gemini pacjent i jego potrzeby są na pierwszym miejscu – to w ich kontekście planujemy nasz rozwój i wdrażamy kolejne rozwiązania. Nowoczesne technologie są dla nas podstawowym narzędziem, które może wspierać pacjentów oraz wdrożenie skutecznej opieki farmaceutycznej.

Dążymy do tego, aby w dobie starzejącego się społeczeństwa i ograniczonej kadry lekarskiej  wszyscy Polacy mieli odpowiedni dostęp do leków i fachowej pomocy farmaceutycznej. Niewątpliwie czeka nas kolejna odsłona rewolucji cyfrowej w ochronie zdrowia. Po wprowadzeniu e-recepty, e-skierowań i zdalnych porad lekarskich powinniśmy rozwijać kolejne e-usługi. Tym bardziej, że z powodu pandemii coraz więcej Polaków przenosi swoje życie do świata online i coraz częściej wykorzystuje jego możliwości, np. w telemedycynie, zakupach leków przez Internet, zapisach na wizyty”, powiedział Artur Łakomiec, prezes zarządu Gemini Polska.

Digital Excellence to inicjatywa stworzona z myślą o wymianie najlepszych praktyk i innowacji w zakresie ery cyfrowej i rozwoju dla liderów, którzy dążą do doskonalenia cyfrowych kompetencji. Co roku podczas Digital Excellence Awards zostają wyłonione najciekawsze transformacje cyfrowe polskich firm i instytucji publicznych.

„Konsekwentnie szukamy oryginalnych pomysłów i śmiałych planów. Nie wystarczy wdrożyć nowe aplikacje albo unowocześnić sprzęt. Cyfrowa transformacja wymaga rozumienia potencjału biznesu do bycia lepszym i umiejętności znalezienia technologii, która może w tym pomóc. To bardzo rzadka umiejętność i dlatego chcemy ją nagrodzić i inspirować innych do rozwoju w tym kierunku”, powiedział Bartosz Górczyński, przewodniczący jury Digital Excellence Awards i partner zarządzający CIONET Polska oraz Digital Excellence.

W 2020 roku, obok Gemini Polska, laureatami Digital Excellence Awards zostali: Vodeno (Aion Bank), LPP, mBank, T-Mobile, Tramwaje Warszawskie.

a