czwartek, grudzień 07, 2023
Follow Us
sobota, 14 listopad 2020 07:20

Leonardo: ulepszony Spartan C-27J Next Generation Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Osiągi i niezawodność samolotu C-27J Spartan cały czas ewoluują w reakcji na zmieniające się potrzeby klientów Osiągi i niezawodność samolotu C-27J Spartan cały czas ewoluują w reakcji na zmieniające się potrzeby klientów mat.pras

Ulepszony C-27J Spartan przenosi niezrównaną jakość i zdolności maszyn Spartan na następny, wyższy poziom. Jego operatorzy uzyskają nowe możliwości dzięki nowoczesnej awionice, lepszym osiągom i wydajności - Marco Zoff, Leonardo.

Firma Leonardo rozpoczęła końcowe testy samolotu C-27J Next Generation, który charakteryzuje się nowym wyposażeniem, nowym systemem awioniki oraz zaawansowanymi urządzeniami aerodynamicznymi, które poprawiają obecne parametry użytkowe samolotu. Pierwsza maszyna C-27J w nowej konfiguracji zostanie dostarczona nieujawnionemu klientowi w roku 2021. 

Osiągi i niezawodność samolotu C-27J Spartan cały czas ewoluują w reakcji na zmieniające się potrzeby klientów. Bazując na wszechstronności i elastyczności, w realizacji szerokiej gamy misji, C-27J oferuje nieustannie poszerzający się zakres rozwiązań w zakresie misji, który dostosowywany jest do nowych wyzwań stających przed operatorami. Stanowiąc prawdziwe wsparcie każdej floty powietrznej, dzięki niezrównanym zdolnościom w zakresie wykonywania szerokiej gamy misji, samolot Spartan to wydajne kosztowo rozwiązanie i dobra inwestycja dla krajów wybierających tę maszynę zarówno dla zastosowań wojskowych jak i dla zadań w zakresie obrony cywilnej.

Marco Zoff, dyrektor zarządzający pionu lotniczego w koncernie Leonardo, powiedział: - Ulepszony C-27J przenosi niezrównaną jakość i zdolności maszyn Spartan na następny, wyższy poziom. Jego operatorzy uzyskają nowe możliwości dzięki nowoczesnej awionice, lepszym osiągom i wydajności. Spartan to uosobienie istoty bezpieczeństwa narodowego, dowodząc, że jest najlepszym aktywem dla działań obronnych sił zbrojnych oraz ich zasadniczego wkładu we wsparcie ludności i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych.” 

W świecie dotkniętym w tym roku pandemią COVID-19 oraz innymi sytuacjami wyjątkowymi, międzynarodowe media obszernie donosiły o nieustannym i skutecznym wsparciu ze strony maszyn C-27J na rzecz znajdujących się w potrzebie społeczności. „Nasi klienci odkryli w tej maszynie pewien element procesu integracji społecznej, ponieważ jest to jedyny samolot zdolny dotrzeć do ludzi w najodleglejszych wiejskich rejonach ich krajów.” - dodał Zoff.

Koncern Leonardo jest oddany sprawie służenia i ochraniania społeczności na całym świecie, przyczyniając się do ich zrównoważonego rozwoju dzięki pozycji lidera w zakresie technologii następnej generacji. Zawieranie partnerstw z rządami, organizacjami prywatnymi i przemysłami dla uzyskania najlepszych zdolności w zakresie bezpieczeństwa stanowi fundament planu strategicznego koncernu Leonardo pod nazwą BeTomorrow2030.

Uznany już za najskuteczniejszy wielozadaniowy wojskowy samolot transportowy w swojej klasie, obecny C-27J Next Generation cechuje nowa awionika oraz nowe opracowania w zakresie aerodynamiki dzięki nowym wingletom (rozpraszaczom), co daje lepszą wydajność operacyjną oraz jeszcze lepsze osiągi. 

Sprawdzony w różnych misjach na wszystkich kontynentach, w szeregu najważniejszych sił powietrznych, samolot Spartan jest używany w najbardziej wymagających środowiskach operacyjnych na świecie - od Andów po Afganistan - dla transportu wojskowego, zrzutów ładunków i spadochroniarzy, ostatniego etapu wsparcia taktycznego wojsk, operacji specjalnych, pomocy humanitarnej oraz zwalczania skutków klęsk żywiołowych.

a