poniedziałek, sierpień 08, 2022
Follow Us
sobota, 18 styczeń 2020 09:56

Legia w telewizji hybrydowej NTC - 2 Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
HbbTV to połączenie świata broadcastingu, czyli rozprowadzania programów telewizyjnych drogą naziemną, z internetem HbbTV to połączenie świata broadcastingu, czyli rozprowadzania programów telewizyjnych drogą naziemną, z internetem mat.pras

Emitel przygotował we współpracy z Legią Warszawa kolejną atrakcję dla fanów klubu. To rozwiązanie jest ciekawym przykładem obrazującym technologię HbbTV.

Widz telewizji naziemnej na kanale 89 trafia na serwis, który może kojarzyć się z portalem internetowym. W tym miejscu kibice Legii Warszawa mogą obejrzeć materiały, które nie były nigdy emitowane na kanałach sportowych, oferujących transmisje meczów. W serwisie znajdują się dodatkowe wywiady z piłkarzami, transmisje z szatni oraz inne ciekawe audycje. Na tym kanale emitowane są także na żywo mecze sparingowe Legii.

Dla wszystkich fanów i miłośników klubu piłkarskiego zostaną wyemitowane 2 mecze w kolejne niedzielne popołudnia: 

Mecz 1: Legia – Dynamo Kijów, niedziela 19 stycznia o godz. 15.00

Mecz 2: Legia – Kairat Almaty, niedziela 26 stycznia o godz. 15.00

HbbTV to połączenie świata broadcastingu, czyli rozprowadzania programów telewizyjnych drogą naziemną, z internetem. Dzięki temu cyfrowa telewizja naziemna ma szansę się rozwijać, zdobywać nowych widzów. Wprowadzenie nowych funkcjonalności pozwoli stać się tej formie dystrybucji sygnału TV jeszcze atrakcyjniejszą platformą. Widzowie korzystający z naziemnej telewizji cyfrowej mogą mieć dostęp do wymienionych udogodnień, pod warunkiem posiadania telewizora o odpowiednich parametrach. Musi być podłączony do szerokopasmowego łącza internetowego a po drugie posiadać standard HbbTV. Obecnie standard ten jest już dostępny w większości sprzedawanych telewizorów. 

Telewizja hybrydowa (HbbTV) dodaje szereg nowych funkcjonalności do znanych nam kanałów, (tych, które oglądamy przez cyfrową telewizję naziemną) – choćby takich jak dostęp do wyemitowanych programów, VOD, program telewizyjny, odbiór stacji radiowych, głosowanie w programach telewizyjnych,  

 Według propozycji rozporządzenia Ministra Cyfryzacji, które miałoby wejść w życie 1 września 2020 roku technologia  HbbTV miałaby być obligatoryjna dla odbiorników, które mają możliwość podłączenia do internetu i mają funkcje interaktywne.  

a