wtorek, sierpień 11, 2020
Follow Us
czwartek, 16 maj 2019 06:14

Huawei podbije rynek laptopów? Wyróżniony

Napisane przez Mat.PR/Red/T
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
MateBook D 14 MateBook D 14

"Po ubiegłorocznym wejściu na rynek laptopów z naszym flagowcem, aby poszerzać obecność, trzeba było rozszerzyć portfolio o modele w niższych półkach cenowych - wejść bardziej w mainstream. - mówi

Mimo problemów z dostępnością architektury Intela w tym czasie, powiększyliśmy nasz udział rynkowy do 5,1% ilościowo w marcu wobec 4,2% miesiąc wcześniej. Wartościowo było to 4,6% przez dominację w sprzedaży urządzeń w mainstreamowym segmencie. To wciąż daleko do naszych ambicji" - powiedział Wnukowski podczas spotkania z dziennikarzami.

Wcześniej dyrektor zarządzający Huawei Consumer Business Group w Polsce Jefferson Zhang zapowiedział, że Huawei planuje zostać liderem polskiego rynku laptopów w ciągu 3 lat. Firma weszła na rynek laptopów w październiku ub.r.

"Jest to badanie własne według informacji od naszych najważniejszych partnerów retail, mających ok. 80% rynku. Nasz Matebook D14 (14 cali) okazał się najlepiej sprzedającym się modelem laptopa na rynku w lutym i marcu. Jest to sprzęt oparty o architekturę AMD, jego konfiguracja jest bardzo zoptymalizowana i dopracowana.

"'Demokratyzujemy' segment premium. Nasz model D15 również przyczynił się do dominacji Huawei w segmencie 2400-2800 zł" - zaznaczył przedstawiciel Huawei.

W jego ocenie, smartfon "jest i będzie pierwszym oknem cyfrowego świata".

"Naturalne jest zataczać coraz szersze kręgi - stąd tablety, wearables i w końcu laptopy. Poszerzamy portfolio metodycznie step by step. Przenosimy czynniki sukcesu w smartfonach na laptopy - urządzenie ma dawać coś więcej. Kluczem obecności rynkowej jest obecnie seria D i tu klient odnajdzie design, ekran fullview, ładowanie, współdzielenie plików, a także wydajność - zbalansowaną konfigurację" - wymienił Wnukowski.

Senior service manager Huawei Beata Bednarska dodała, że serwis stał się elementem doświadczenia klienta i koncern stawia bardzo mocno na ten element.

"Staramy się serwisem dopełnić doświadczenie klienta. W tym jest także aplikacja serwisowa Hicare, infolinia dostępna w każdej chwili oraz sieć 18 salonów serwisowych i obsługa kurierska" - wskazała Bednarska.

Chiński koncern Huawei to czołowy podmiot w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) na świecie.

a