piątek, maj 14, 2021
Follow Us
poniedziałek, 29 listopad 2010 16:13

LTE – jeszcze szybciej w Plusie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
LTE – jeszcze szybciej w Plusie www.sxc.hu

Jednoczesna transmisja wielu kanałów telewizyjnych i filmów w jakości HD oraz bezpośrednie dwukierunkowe przekazy telewizyjne, w tym w 3D - to wszystko przy użyciu jednego modemu w technologii LTE zaprezentował jako pierwszy operator w Polsce Polkomtel, operator sieci Plus, na pokazie prasowym.

{jumi [*4]}Już w pierwszym kwartale 2011 r. Plus planuje przeprowadzenie testów LTE wśród wybranych użytkowników. Long Term Evolution (LTE) to obecnie najszybsza na świecie technologia mobilnego dostępu do sieci. Oferowane przez nią szybkości mobilnej transmisji danych do 160 Mbps przewyższają możliwości HSPA+ ponad czterokrotnie. Minimalne czasy opóźnień i duże przepływności wysyłania danych stwarzają możliwości dwukierunkowych transmisji multimedialnych wysokiej jakości, m.in. TV na żywo lub VOD w formacie HD. W pierwszym kwartale przyszłego roku Plus planuje udostępnić modemy i przeprowadzić testy wśród wybranych użytkowników. Będą oni mogli korzystać z najnowszej technologii na kilku stacjach bazowych w różnych miejscach w Warszawie w ramach sieci pilotażowej LTE.

Prognozy wskazują, że do końca 2010 r. w Polsce z mobilnego internetu będzie korzystało 2 mln klientów kontraktowych usług transmisji danych oraz kilka milionów użytkowników telefonów, co przekłada się na wzrost całego rynku mobilnej transmisji danych do wartości ok. 1,7 mld zł. Partnerem technologicznym pierwszego pokazu LTE w Plusie jest Samsung. Infrastrukturę sieciową zapewnił NSN (Nokia Siemens Networks). Zapis spotkania do obejrzenia na Lookr.tv.

Polkomtel SA, operator sieci Plus, jest pionierem we wprowadzaniu na polski rynek innowacyjnych usług. Obecnie oferuje najszerszy zasięg technologii 3G w Polsce, a także największy zasięg mobilnego Internetu - w zasięgu iPlusa znajduje się ponad 99 proc. obszaru Polski. Z technologii transmisji danych HSDPA można korzystać już w ponad 2 tys. miejscowości na terenach zamieszkanych przez ponad 60 proc. ludności, a w ponad 30 miastach także z najszybszej technologii HSPA+.

{jumi [*9]}

 

a