środa, czerwiec 23, 2021
Follow Us
środa, 06 październik 2010 14:44

Polkomtel odpiera zarzut UOKiK

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Polkomtel odpiera zarzut UOKiK www.sxc.hu

W związku z wszczętym przez prezes UOKiK postępowaniem antymonopolowym przeciwko czterem operatorom telefonii komórkowej, w tym spółce Polkomtel, firma ta oświadczyła w komunikacie, że nie była i nie jest stroną porozumienia z innymi operatorami.

{jumi [*4]}Zarzuty UOKiK dotyczą zawarcia rzekomego porozumienia, mającego skutkować ograniczeniem konkurencji na krajowym hurtowym rynku usług telewizji mobilnej, świadczonych w technologii DVB-H oraz na detalicznym rynku telefonii ruchomej. Według Polkomtela spółka Mobile TV została utworzona przez firmy Polkomtel, Polską Telefonię Cyfrową, Polską Telefonię Komórkową Centertel i P4 Sp. z o.o. w związku z konkursem ogłoszonym przez prezes UKE. Działalność statutowa spółki przebiegała zgodnie z prawem. Należy podkreślić, że UOKiK sam wydał zgodę na jej utworzenie - wyrażoną w decyzji nr DKK-94/08 z dnia 5 grudnia 2008 r. – stwierdza w komunikacie Polkomtel.

W związku z prowadzonym przez UOKiK postępowaniem, spółka Polkomtel oświadcza, że prezes UOKiK nie umożliwiła dotychczas spółce zapoznania się z całym materiałem dowodowym, bezpodstawnie ograniczając do niego dostęp z naruszeniem art. 69 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Dzisiaj Polkomtel odpowiedział prezesowi UOKiK na postawione zarzuty, podnosząc ich bezzasadność.

{jumi [*9]}prezes,UOKi

a