sobota, czerwiec 19, 2021
Follow Us
wtorek, 14 wrzesień 2010 13:08

Nowe kontrakty Polkomtela

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pałac Prezydencki Pałac Prezydencki www.prezydent.pl

Polkomtel, właściciel sieci telefonii komórkowej „Plus”, podpisał dwa nowe kontrakty. Przedłużył (i rozszerzył) współpracę z Kancelarią Prezydenta RP.

{jumi [*4]}Ponadto nawiązał współpracę (podpisał list intencyjny) z Grupą Lotos w projekcie cyfrowej łączności dyspozytorskiej z wykorzystaniem technologii CDMA (tzw. system trunkingowy). W ramach umowy z kancelarią prezydenta Plus będzie dalej dostarczał usługi w zakresie telefonii komórkowej z wykorzystaniem abonamentowych kart SIM. Umowa przewiduje także udostępnienie na rzecz kancelarii usług telefonii konwergentnej oraz systemu internetowego, który umożliwi masową obsługę wiadomości SMS. Umowa obowiązuje do 31 sierpnia 2013 r.

Rozwiązanie przygotowywane przez Polkomtel dla Grupy Lotos to system łączności, który umożliwia korzystanie z nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych niezbędnych w sytuacjach krytycznych, takich jak błyskawiczne ładowanie map elektronicznych i współdzielenie informacji między służbami. Łączność przy użyciu CDMA, czyli cyfrowej technologii szerokopasmowej transmisji sygnału, zapewni użytkownikom unikalne korzyści, pozwalając na kilkakrotne zwiększenie liczby równoczesnych połączeń indywidualnych i grupowych, alarmowych i rozsiewczych. Projekt cyfrowej łączności dyspozytorskiej oprócz podstawowych usług komunikacyjnych obejmuje także szeroki zakres usług zaawansowanych i transmisję danych o bardzo wysokiej prędkości transferu w standardzie CDMA. Możliwa będzie także współpraca z innymi usługami dedykowanymi przez sieć Plus dla sektora paliwowo-energetycznego.

{jumi [*9]}

a