niedziela, październik 20, 2019
Follow Us
niedziela, 06 listopad 2011 23:42

Ranking rzeczników - Urszula Nelken

Written by Kinga Wesoły / Home&Market
Rate this item
(1 Vote)
Urszula Nelken - rzecznik prasowa GDDKiA. Urszula Nelken - rzecznik prasowa GDDKiA.

Miesięcznik „Home and Market" – jeden z najstarszych polskich magazynów gospodarczych – w październikowym numerze opublikował zestawienie dziesięciu najlepszych rzeczników prasowych firm i instytucji związanych z przemysłem, infrastrukturą i rynkiem finansowym. W dziesiątce najlepszych znalazła się Urszula Nelken - rzecznik prasowa GDDKiA.

Redakcja w słowie wstępnym podkreśla, że ranking jest subiektywnym zestawieniem, dokonanym przez zespół pisma. Dodatkowo redakcja „HM" zaznaczyła, że fakt, iż mimo spowolnienia gospodarczego udało się uniknąć paniki na polskim rynku, jest również zasługą umiejętnej polityki informacyjnej, prowadzonej przez spółki i instytucje.

Urszula Nelken – GDDKiA

Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obrywało się od wszystkich: polityków (wiadomo, rok wyborczy...), firm drogowych, kierowców... Najczęstsza praktyka w takich przypadkach to budowanie muru między instytucją a światem mediów. GDDKiA postanowiła nie stosować się do tej praktyki, a przedstawiciele Dyrekcji, z rzecznikiem prasowym na czele, nie unikali trudnych dyskusji. Wyrazy uznania nie tylko za umiejętną polemikę, ale za logiczne i skuteczne przebijanie się do opinii publicznej z tym, co udało się zrobić – jak np. z nowymi inwestycjami czy systemem e-myta.

Kto poza Urszulą Nelken znalazł się w rankingu? O tym przeczytacie w artykule "Ranking rzeczników prasowych 2011".

{jumi [*9]}