sobota, czerwiec 25, 2022
Follow Us
środa, 04 maj 2022 11:07

Prof. Agnieszka Domańska powołana do Ministerstwa Aktywów Państwowych Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Domańska i Jacek Sasin Agnieszka Domańska i Jacek Sasin mat.pras

Prof. SGH, dr hab. Agnieszka Domańska została powołana w skład zespołu doradców gospodarczych przy ministrze aktywów państwowych, wicepremierze Jacku Sasinie.

Zasiada w nim obok m.in. prezesa Giełdy Papierów Wartościowych Marka Dietla, prof. Pawła Mielcarza z Akademii Leona Koźmińskiego i byłego wiceministra finansów Pawła Gruzy.

Jak informuje Ministerstwo Aktywów Państwowych w oficjalnym komunikacie, zespół doradców złożony z najlepszych fachowców, naukowców i ekspertów rynkowych stanowić będzie organ pomocniczy i doradczy Ministra Aktywów Państwowych. Jego rola to stała ocena sytuacji i kreowanie propozycji zmian, które z jednej strony mogą się przyczyniać do jak najlepszego wykorzystania możliwości spółek, a z drugiej – efektywnie służyć rozwojowi gospodarczemu.

Eksperci zasiadający w zespole będą zajmować się przede wszystkim analizowaniem sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie pod kątem polityki społeczno-gospodarczej MAP, przedstawiać wnioski odnośnie rozwiązywania problemów, w tym propozycje zmian legislacyjnych oraz przygotowywać opinie i ekspertyzy dla Ministra.

a