środa, czerwiec 07, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 127.

Nawrocki

sobota, 08 luty 2014 12:46

Nowy prezes PKP Cargo – kontynuacja Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowy prezes PKP Cargo – kontynuacja Fot. PKP Cargo

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu PKP Cargo wygrał Adam Purwin, dotychczasowy p.o. prezesa tej spółki, wcześniej w jej zarządzie odpowiadający za sprawy finansowe.

- Adam Purwin pełnił już od dłuższego czasu w kierownicze funkcje w zarządzie spółki PKP SA. Od maja 2012 r. był dyrektorem zarządzającym ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego w tej spółce (przygotowywał m.in. strategię prywatyzacyjną Grupy PKP) – przypomina w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl Łukasz Malinowski, redaktor naczelny miesięcznika „Rynek Kolejowy”.

- Jest też od roku w zarządzie PKP Cargo, gdzie w zarządzie zajmował się finansami spółki, a od listopada jest p.o. prezesa. Zapowiada to, że PKP Cargo pod jego kierownictwem nie zmieni dotychczasowej strategii działania – ocenia Malinowski.

Choć część środowiska klejarskiego niechętnie ocenia obecne kierownictwo spółek kolejowych, ponieważ na ich czele stoją osoby spoza branży kolejowej, w przypadku PKP Cargo taka sytuacja trwa dłużej i nie zakłóca rozwoju tej spółki.

- Przypomnijmy, że mianowany już kilka lat temu na stanowisko prezesa PKP Cargo Wojciech Balczun nie wywodził się z branży kolejowej – mówi Malinowski. To on zrestrukturyzował tę spółkę i przygotował ją do wprowadzenia na giełdę. Później pojawił się nowy zarząd z Łukaszem Boroniem jako prezesem. Obecnie zastąpi go Adam Purwin.

- Moim zdaniem pod nowym kierownictwem spółkę PKP Cargo czeka kontynuacja. Największych zmian zdążył w niej dokonać już Wojciech Balczun. Teraz należy oczekiwać od nowego prezesa bieżącej pracy nad poprawą pozycji PKP Cargo na rynku towarowych przewozów kolejowych – kończy Malinowski.

a