poniedziałek, czerwiec 05, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 01 lipiec 2013 10:28

Nowy stary szef ubezpieczyciela

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Adam Uszpolewicz Adam Uszpolewicz Fot. Aviva

Adam Uszpolewicz obejmuje stanowisko prezesa grupy Aviva w Polsce, zaś Maciej Jankowski, jako wiceprezes grupy, będzie odpowiadał za szereg kluczowych funkcji biznesowych.

- Polska należy do najważniejszych rynków dla naszej grupy. Stawiamy na dalszy rozwój jej biznesu i chcemy optymalnie wykorzystać umiejętności i doświadczenia naszych czołowych menedżerów. Jestem przekonany, że Adam Uszpolewicz jako prezes grupy w Polsce i Maciej Jankowski jako wiceprezes najlepiej zrealizują nasze aspiracje – ocenia David McMillan, prezes Aviva Europa. Uszpolewicz, jako prezes grupy Aviva w Polsce, będzie odpowiadał za całość działalności grupy i jej dalszy rozwój. Został również powołany na stanowisko prezesa Aviva Tuż SA ze skutkiem od dnia uzyskania zgody KNF.

Z kolei Maciej Jankowski, jako wiceprezes grupy, będzie odpowiadał za działalność kluczowych funkcji: finansów, operacji, IT, działu prawnego, działu ryzyka, projektów oraz Aviva Litwa. Będzie nadal pełnił funkcję prezesa Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych SA.

Uszpolewicz związany jest z Avivą od 2007 r. W latach 2007-2008 pełnił funkcję prezesa grupy, a następnie objął rolę przewodniczącego rad nadzorczych spółek Avivy w Polsce. W latach 2009-2013 pełnił funkcje w międzynarodowych strukturach grupy – odpowiadał m. in. za rozwój biznesu i marketing na rynkach europejskich i azjatyckich. Przed przejściem do Avivy sprawował wysokie funkcje menedżerskie w dużych grupach finansowych, m. in. GE Capital, Cigna i Nationwide, a także w PwC. Maciej Jankowski jest związany z Avivą od 20. lat. Rozpoczynał pracę w dziale księgowości TUnŻ, awansując stopniowo do funkcji dyrektora finansowego. W latach 1998-2003 był wiceprezesem Aviva PTE, następnie dyrektorem finansowym grupy w Polsce (2003-2008) i jej prezesem (2008-2013).

Aviva jest szóstą grupą ubezpieczeniową świata i liderem rynku w Wlk. Brytanii. Obsługuje 34 mln klientów w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Zarządza aktywami o wartości ponad 300 mld funtów. Aviva w Polsce działa od 1992 r. (do 2009 r. jako Commercial Union). Obsługuje 3,5 mln klientów i zarządza aktywami o wartości 75 mld zł.

{jumi [*9]}

a