środa, marzec 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 14 czerwiec 2013 14:42

Nowy prezes państwowego banku Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Kacprzyk, nowy prezes BGK Dariusz Kacprzyk, nowy prezes BGK Fot. (jn) bydgoszcz24.pl

Rada Nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego powierzyła pełnienie obowiązków prezesa jego zarządu Dariuszowi Kacprzykowi.

Został on rekomendowany jako jeden z kandydatów na prezesa w wyniku konkursu przeprowadzonego w maju przez RN na wniosek ministra finansów. Jednocześnie Rada podziękowała Dariuszowi Danilukowi za pracę na stanowisku prezesa w latach 2011-13. Według RN w tym okresie BGK stał się instytucją ważną w realizacji polityki gospodarczej rządu, a jego pozycja w polskim sektorze bankowym uległa istotnemu wzmocnieniu.

Dariusz Kacprzyk ukończył studia na Wydziale Handlu Wewnętrznego i Usług Szkoły Głównej Handlowej (d. SGPiS) oraz podyplomowy program MBA na Akademii Koźmińskiego. Absolwent IESE - University of Navarra, Advanced Management Program. Od 23 lat związany z bankowością. Ostatnio w latach 2009 – 2013 pracował w BRE Banku S.A. na stanowisku dyrektora departamentu współpracy z korporacjami, będąc jednocześnie członkiem komitetu kredytowego Zarządu Banku. Wcześniej był związany z Bankiem PEKAO SA. Pracował także w Banku BPH S.A. oraz Powszechnym Banku Kredytowym SA przed fuzją z BPH, jak również w Banku PKO BP. Był koordynatorem Programu Rozwoju Komunalnego organizowanego przez Bank Światowy z Agencją Rozwoju Komunalnego (Fundacja Min. Finansów).

Zgodnie z przepisami powołanie na stanowisko nowego prezesa BGK musi zostać jeszcze zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Kacprzyk formalnie będzie pełniącym obowiązki prezesa zarządu. Kadencja nowego prezesa zarządu BGK wygasa 30 czerwca 2017 r.

{jumi [*9]}

a