piątek, styczeń 24, 2020
Follow Us
piątek, 19 kwiecień 2013 16:08

Szef resortu skarbu zdymisjonowany Featured

Written by
Rate this item
(0 votes)
Mikołaj Budzanowski Mikołaj Budzanowski fot. D. Iwański, www.msp.gov.pl

Mikołaja Budzanowskiego ma zastąpić Włodzimierz Karpiński. Tak zdecydował premier, który wspólnie z szefem MSW podsumował raport ws. memorandum gazowego.

Dodał, że sam fakt podpisania memorandum i brak informowania ministerstwa skarbu państwa jest nie do zaakceptowania. Dlatego dotychczasowego szefa resortu skarbu Mikołaja Budzanowskiego zastąpi Włodzimierz Karpiński (obecnie wiceminister administracji i cyfryzacji). Premier podkreślał konieczność wprowadzenia jednolitego nadzoru nad szeroko pojętą energetyką. - Pierwszą kwestią, jaką muszę rozstrzygnąć, jest przywrócenie pełnego nadzoru w ramach kompetencji ministra skarbu - zaznaczył Tusk.

Poinformował też, że będzie oczekiwał od nowego ministra skarbu zdecydowanych działań w odniesieniu do spółki PGNiG, włącznie z decyzjami personalnymi. Szczegóły raportu przedstawił minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. - W zakresie procesów decyzyjnych organy państwa procedowały poprawnie - ocenił szef MSW. Zaznaczył, że w zakresie przepływu informacji nie ma żadnego dokumentu mówiącego o toczących się negocjacjach i zamiarze zawarcia memorandum między spółką EuRoPol Gaz a Gazpromem. Dodał też, że są sprzeczności w oświadczeniach w obrębie przepływu informacji.

- Kwestia przepływu informacji była kluczowa i zaważyła na sytuacji - podkreślił minister Sienkiewicz. - Nie ulega wątpliwości fakt, że zarząd PGNiG posiadał informacje o zamiarze podpisania memorandum przez EuRoPol Gaz - wyjaśnił szef MSW.

{jumi [*9]}