Walka z klimatem bez ESG?
Porozumienie paryskie jest fikcyjne? Dla niektórych mogą to być zaskakujące, a może nawet obrazoburcze tezy. Jednak warto przypomnieć, że – nie przymierzając – poglądy Kopernika też za takowe uchodziły.
Warto poznać, a może też skonfrontować własne poglądy z odmiennymi, choćby po to, aby nie zamykać się w bańce informacyjnej, a może także zweryfikować słuszność własnych ocen.
ESG i polityka klimatyczna
Prezes Stodolak nie wyklucza, że politycy zweryfikują swoje podejście do Zielonego Ładu. Impulsem do zmiany może stać się polityka klimatyczna Donalda Trumpa, który w czasie swojej prezydentury sceptycznie odnosił się do globalnych regulacji klimatycznych. Czy jego podejście znajdzie kontynuatorów w Europie?
Edukacja i energetyka jądrowa
Podczas dyskusji poruszono również ważny wątek edukacji na przykładzie energetyki jądrowej. Jakie miejsce zajmie atom w przyszłości energetycznej Europy? Eksperci wskazują, że inwestycje w elektrownie jądrowe mogą być kluczowe dla zapewnienia stabilności dostaw energii oraz ograniczenia emisji CO2.
Prezes Sebastian Stodolak podzielił się z nami swoimi refleksjami podczas IV Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa.