sobota, marzec 22, 2025
Follow Us
środa, 26 luty 2025 22:53

Czy ESG szkodzi klimatowi? Sebastian Stodolak o biurokracji i realnych rozwiązaniach Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prezes Stodolak nie wyklucza, że politycy zweryfikują swoje podejście do Zielonego Ładu Prezes Stodolak nie wyklucza, że politycy zweryfikują swoje podejście do Zielonego Ładu AI/Ado

Aby walczyć ze zmianami klimatu, trzeba pozwolić działać firmom i korzystać z wiedzy naukowców, a nie narzucać kolejne obowiązki sprawozdawcze, takie jak chociażby wielce skomplikowany pakiet zwany ESG – tak można chyba oddać główną myśl Sebastiana Stodolaka, Wiceprezesa Warsaw Enterprise Institute (WEI).

Walka z klimatem bez ESG?

Porozumienie paryskie jest fikcyjne? Dla niektórych mogą to być zaskakujące, a może nawet obrazoburcze tezy. Jednak warto przypomnieć, że – nie przymierzając – poglądy Kopernika też za takowe uchodziły.

Warto poznać, a może też skonfrontować własne poglądy z odmiennymi, choćby po to, aby nie zamykać się w bańce informacyjnej, a może także zweryfikować słuszność własnych ocen.

ESG i polityka klimatyczna

Prezes Stodolak nie wyklucza, że politycy zweryfikują swoje podejście do Zielonego Ładu. Impulsem do zmiany może stać się polityka klimatyczna Donalda Trumpa, który w czasie swojej prezydentury sceptycznie odnosił się do globalnych regulacji klimatycznych. Czy jego podejście znajdzie kontynuatorów w Europie?

Edukacja i energetyka jądrowa

Podczas dyskusji poruszono również ważny wątek edukacji na przykładzie energetyki jądrowej. Jakie miejsce zajmie atom w przyszłości energetycznej Europy? Eksperci wskazują, że inwestycje w elektrownie jądrowe mogą być kluczowe dla zapewnienia stabilności dostaw energii oraz ograniczenia emisji CO2.

Prezes Sebastian Stodolak podzielił się z nami swoimi refleksjami podczas IV Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa.

a