poniedziałek, maj 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 17 kwiecień 2023 10:56

Paweł Borys - rewolucja ESG na rynku finansowym Wyróżniony

Napisane przez Bogusław Mazur
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Na inwestycje związane z transformacją energetyczną potrzebujemy setki miliardów złotych Na inwestycje związane z transformacją energetyczną potrzebujemy setki miliardów złotych mat.pras

Czy polskie firmy wiedzą, że już wkrótce będą musiały przygotowywać raporty niefinansowe? Czy Polska ma środki finansowe na transformację energetyczną? – odpowiada Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, podczas 30. edycji Welconomy Forum in Toruń.

Regulacje związane z zasadami ESG są pozytywnym trendem; na inwestycje związane z transformacją energetyczną potrzebujemy setki miliardów złotych pochodzących z różnych źródeł; Polska robi olbrzymi skok w branży fotowoltaicznej; potężne wiatrowe inwestycje na Bałtyku będą transformacyjne dla gospodarki – to tylko niektóre z przemyśleń Prezesa Pawła Borysa.

Jubileuszowa 30. edycja Welconomy Forum in Toruń odbyła się w dniach 3-4 kwietnia. Naukowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele rządu i samorządowcy, przyjechali do miasta Mikołaja Kopernika, aby rozmawiać o ekonomii i problemach współczesnej cywilizacji. Toruńskie Forum jest jedną z najważniejszych konferencji gospodarczych w Polsce. Co roku uczestniczy w niej ponad półtora tysiąca osób.

Forum zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

kurier365, oESG.pl i RaportCSR.pl były partnerami medialnymi wydarzenia.

Żródło raportcsr.pl

a