poniedziałek, marzec 20, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 13 grudzień 2022 10:22

Cloud Technologies debiutuje na Głównym Rynku GPW Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Cloud Technologies jest szóstą spółką z sektora nowych technologii notowaną na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Cloud Technologies jest szóstą spółką z sektora nowych technologii notowaną na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie mat.pras

Jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm technologicznych w Europie (średni wzrost sprzedaży o 50 proc. rok do roku) – Cloud Technologies SA, zadebiutowała na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Cloud Technologies jest szóstą spółką z sektora nowych technologii notowaną na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeniosła się tam z rynku NewConnect. Firma specjalizuje się w gromadzeniu, analizowaniu i monetyzowaniu informacji o użytkownikach internetu. Dane te są następnie wykorzystywane do tworzenia efektywnych kampanii reklamowych.

„Obecność na rynku alternatywnym GPW pomaga firmom >>dorosnąć<< pod względem organizacyjnym i biznesowym oraz zdobyć wiarygodność w oczach potencjalnych inwestorów. Dzisiejszy debiutant doskonale wykorzystał tę szansę, stając się jedną z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie, aktywnie działającą na ponad 200 rynkach na całym świecie” – podkreślała Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Informacje, którymi dysponuje spółka, pochodzą z około 5 mld urządzeń stacjonarnych i mobilnych, a kluczowe znaczenie dla prowadzonej działalności mają rynki UE i USA. Warszawska firma stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych oraz platformę Big Data (DMP).

„W każdej sekundzie docierają do nas setki tysięcy danych opisujących aktywność użytkowników sieci, m.in. ich anonimowe identyfikatory, znaczniki czasu czy adresy URL. Następnie trafiają one do serca naszej organizacji, czyli DMP (Data Management Platform), gdzie są łączone i analizowane, stając się profilami użytkowników” — tłumaczył Piotr Prajsnar, założyciel, akcjonariusz i prezes zarządu Cloud Technologies S.A.

Wygenerowane w ten sposób profile, zawierające najważniejsze informacje dotyczące potrzeb czy zainteresowań milionów internautów, sprzedawane są domom mediowym obsługującym największe, globalne marki. Dzięki temu ich kampanie reklamowe mogą być konstruowane tak, by jak najtrafniej docierać do grup docelowych i wzbudzać zainteresowanie potencjalnych klientów.

„Potencjał naszej marki jest olbrzymi — rośniemy w tempie 50 proc. rocznie, czyli wyraźnie szybciej od całego sektora. Wierzymy, że obecność na Głównym Rynku GPW przełoży się na dodatkowy wzrost płynności akcji oraz zainteresowania spółką ze strony inwestorów” – powiedział Piotr Prajsnar.

Podczas otwarcia sesji kurs akcji spółki poszedł w górę o prawie 2,5 proc. — do 37 zł. Następnie przewaga popytu nieco osłabła, ale wciąż była widoczna. W poniedziałkowe popołudnie akcje kosztowały 36,5 zł (+1,1 proc.), co oznacza, że firma wyceniana jest na 180 mln zł. Przeprowadzce na główny parkiet warszawskiej giełdy nie towarzyszyła emisja akcji.

„W przyszłym roku, oprócz organicznego rozwoju sprzedaży danych, planujemy również zakup technologii wspomagających nasze autorskie oprogramowanie. Co istotne z perspektywy akcjonariuszy, chcemy kontynuować także zakończenie skupu akcji. Naszym celem jest nabycie do 250 tys. sztuk — obecnie posiadamy 1/5 tej sumy” – dodał prezes zarządu Cloud Technologies S.A.

Monika Gorgoń, przekazując prezesowi Cloud Technologies S.A. i pozostałym członkom zarządu dyplom GPW oraz statuetkę byka, symbolizującą giełdową hossę, życzyła firmie kolejnych sukcesów.

„Dotychczasowy rozwój spółki pozwala przypuszczać, że dzisiejsze wydarzenie stanowić będzie przełom dla wszystkich jej pracowników i klientów. Debiut na warszawskim parkiecie — największym i najbardziej znaczącym w tej części Europy — stanowi krok milowy w drodze ku temu celowi” – powiedziała przedstawicielka warszawskiej giełdy.

a