sobota, czerwiec 25, 2022
Follow Us
czwartek, 16 grudzień 2021 11:45

MLEKOVITA ponownie na 1. miejscach w prestiżowych rankingach Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Grupa MLEKOVITA została również zwycięzcą XVIII Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw Grupa MLEKOVITA została również zwycięzcą XVIII Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw mat.pras

Dynamiczny rozwój MLEKOVITY, lidera mleczarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej, znajduje odzwierciedlenie w zdobywanych przez firmę licznych prestiżowych nagrodach.

Kolejny rok z rzędu Grupa MLEKOVITA zwyciężyła w Rankingu Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich, przygotowanym przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, dodatkowo zdobywając też nagrodę za produkcję galanterii mlecznej. Podobnie jak w poprzednich latach, zajęła również 1. miejsce w Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw, w kategorii firm o największych przychodach. 

Grupa MLEKOVITA po raz kolejny została zwycięzcą Rankingu 10 Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich, opracowanego przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich na podstawie danych z 15 rankingów szczegółowych. W tej edycji, za 2020 rok, oceniano różne wskaźniki, m.in. ilość skupionego i przerobionego mleka, wartość przychodów ze sprzedaży, dynamikę sprzedaży 2020/2019, wskaźnik eksportu czy wysokość poniesionych nakładów inwestycyjnych w 2020 r. Dodatkowo w 2020 r. Zarząd KZSM wyróżnił spółdzielnie za produkcję galanterii mlecznej – i w tej kategorii MLEKOVITA również zajęła 1. miejsce.

Grupa MLEKOVITA została również zwycięzcą XVIII Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw wśród dużych firm o największych przychodach. To zwycięstwo zapewniła sobie, osiągając w 2020 roku rekordowe ponad 5,6 mld zł przychodu, mimo zawirowań związanych z pandemią Covid-19. Wartość eksportu firmy w 2020 r. wyniosła 1,6 mld zł, a wartość inwestycji – ponad 100 milionów zł. W ostatnim dziesięcioleciu MLEKOVITA zainwestowała w Polsce ponad 1 mld zł. Jesienią 2021 r. firma otworzyła największe i najnowocześniejsze centrum logistyczne w mleczarstwie, aby jeszcze sprawniej dystrybuować asortyment 1555 najwyższej jakości produktów, znanych w Polsce i w 167 krajach świata.

– Dziękuję kapitule Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw za uhonorowanie Grupy Mlekovita. Przyznając dzisiaj tę nagrodę Mlekovicie, przyznajecie ją de facto każdemu z naszych 15 tysięcy dostawców oraz milionom klientów, którzy wybierają nas każdego dnia i obdarzają nas zaufaniem. Zwycięstwo w tym najbardziej prestiżowym w województwie podlaskim rankingu pokazuje siłę obecności Mlekovity na gospodarczej mapie naszego regionu oraz jej nieocenioną rolę w tworzeniu i utrzymaniu rynku pracy. Zawsze staramy się być najlepszym partnerem w biznesie, a potrzeby konsumentów stawiamy na pierwszym miejscu – mówił Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński podczas gali, która odbyła się 15 grudnia br. Jak dodał, mimo trudnej sytuacji na światowych rynkach, MLEKOVITA z pozytywnym nastawieniem patrzy w przyszłość i planuje dalej dynamicznie się rozwijać, zdobywając serca i podniebienia coraz bardziej wymagających klientów.

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw to najstarszy tego typu ranking, przedstawiający wiodące firmy z regionu, organizowany przez redakcję „Kuriera Porannego”. Nagradza najprężniejsze firmy i ich menedżerów. Wiele z podlaskich przedsiębiorstw odnosi sukcesy nie tylko na rynku lokalnym, ale zdobywa również rynek krajowy i z powodzeniem konkuruje na różnych kontynentach.

a