środa, styczeń 26, 2022
Follow Us
wtorek, 02 listopad 2021 12:54

Port Lotniczy Modlin otwiera się na północ Wyróżniony

Napisane przez DK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Port Lotniczy Warszawa-Modlin wystartował z nowym połączeniem do stolicy Łotwy - Rygi Port Lotniczy Warszawa-Modlin wystartował z nowym połączeniem do stolicy Łotwy - Rygi mat.pras

Pod koniec października na lotnisku Warszawa-Modlin zainaugurowano nowe połączenia do Rygi. Nowy kierunek będzie obsługiwał samolot linii Ryanair.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin wystartował z nowym połączeniem do stolicy Łotwy - Rygi. Loty na pokładach samolotów Ryanair odbywać się będą z częstotliwością pięć razy w tygodniu - w poniedziałki, środy czwartki, soboty i niedziele.

Ryga to stolica i największe miasto Łotwy, położone w malowniczym miejscu nad rzeką Dźwiną w pobliżu jej ujścia do Bałtyku w Zatoce Ryskiej. Ze względu na urok i liczbę zabytków architektury Ryga jest określana Paryżem Północy. Zabytkowe Stare Miasto uznawane jest za jedno z najpiękniejszych wśród krajów nadbałtyckich i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Stanowi jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej.

W nadchodzącym sezonie Zima 2021/2022 siatka połączeń Lotniska Warszawa/Modlin obejmować będzie 46 kierunków, w tym sześć nowych. Poza Rygą będą to: Aarhus, Helsinki, Malta, Sztokholm i Koszyce.

a