sobota, grudzień 04, 2021
Follow Us
czwartek, 21 październik 2021 13:41

Skarżyński: dobrze rozumiana telemedycyna ma przyszłość Wyróżniony

Napisane przez red/MP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Skarżyński opowiadał również o początkach i rozwoju leczenia - wcześniej nieuleczalnej - głuchoty dzięki przeprowadzaniu przezeń, wraz z zespołem otolaryngologów operacji wszczepiania implantów ślimakowych Skarżyński opowiadał również o początkach i rozwoju leczenia - wcześniej nieuleczalnej - głuchoty dzięki przeprowadzaniu przezeń, wraz z zespołem otolaryngologów operacji wszczepiania implantów ślimakowych mat.pras

W klinikach wdrażane są najnowsze metody leczenia i technologie medyczne. Właśnie o tych nowoczesnych terapiach, m.in. w onkologii, radiologii i obrazowaniu, immunologii, genetyce, będziemy dyskutowali podczas licznych debat i paneli podczas 3. Kongresu „Zdrowie Polaków” - prof. Henryk Skarżyński twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach w wywiadzie przeprowadzonym przez Macieja Pawlaka dla Gazety Polskiej Codziennie.

Zbliżająca się trzecia edycja Kongresu „Zdrowie Polaków”, która będzie miała miejsce w Warszawie w dn. 25 i 26 października br., to jeden z głównych wątków wywiadu.

Zdaniem profesora „wielką przyszłość mają nowe technologie diagnostyczne, terapeutyczne, na przykład dobrze rozumiana i realizowana telemedycyna. Będzie to jeden z wiodących wątków naszego Kongresu. Poznamy m.in. obecne, coraz szersze spektrum praktycznego wykorzystania sztucznej inteligencji w praktyce klinicznej.

Skarżyński opowiadał również o początkach i rozwoju leczenia - wcześniej nieuleczalnej - głuchoty dzięki przeprowadzaniu przezeń, wraz z zespołem otolaryngologów operacji wszczepiania implantów ślimakowych. Dzięki tej innowacyjnej terapii, opracowanej i realizowanej przez profesora i jego zespół w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach, w Polsce i na całym świecie miliony głuchych odzyskało słuch.

„Pierwszą w świecie pacjentką z częściową głuchotą, której w 2002 r. wszczepiłem implant ślimakowy, była dorosła kobieta. Do operowania pierwszych w świecie dzieci z częściową głuchotą dojrzałem dwa lata później. Dzięki mojej procedurze chirurgicznej miliony pacjentów na wszystkich kontynentach otrzymało szansę pełnego odzyskania słuchu. W Polsce pod naszą opieką jest ponad 12 tys. pacjentów - użytkowników różnego rodzaju implantów słuchowych” - mówi profesor.

- Zapraszam na transmisję on-line: www. kongres-zdrowiepolakow.pl. Mam także nadzieję, że czytelnicy Gazety Polskiej Codziennie dowiedzą się, gdzie szukać w informatycznej chmurze naszych wykładów, debat, paneli i będą tam zaglądali. Od początku tego roku realizujemy z okazji 25-lecia Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu cykl dwudziestu pięciu konferencji „Nauka dla społeczeństwa”. Są one poświęcone różnym problemom w obrębie kilku specjalności medycznych i można będzie do nich sięgać pod adresem uruchomionego właśnie portalu https://zdrowie-polakow.pl/ - poinformował na zakończenie prof. Henryk Skarżyński.

a