środa, grudzień 06, 2023
Follow Us
piątek, 25 czerwiec 2021 10:08

Grupa LUX MED przejmuje HIFU CLINIC Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dołączenie HIFU CLINIC do Grupy LUX MED to bardzo istotny etap naszego rozwoju Dołączenie HIFU CLINIC do Grupy LUX MED to bardzo istotny etap naszego rozwoju mat.pras

Grupa LUX MED rozszerza zakres usług szpitalnych o wysokospecjalistyczną urologię i rozwija działalność w obszarze robotyki medycznej. Do Grupy dołącza HIFU CLINIC, europejski lider w zakresie nowoczesnej diagnostyki raka prostaty.

Akwizycja HIFU CLINIC to element strategii rozwoju szpitalnictwa w Grupie LUX MED. 

HIFU CLINIC to pierwszy w Polsce ośrodek kompleksowej diagnostyki i nowoczesnego leczenia raka prostaty oraz urologii. Specjalności reprezentowane przez zespół HIFU CLINIC są obszarem szczególnie intensywnej rewolucji technologicznej (m.in. chirurgia robotyczna i laserowa: Focal One, da Vinci, HoLEP, FLA).

Dołączenie HIFU CLINIC do Grupy LUX MED to bardzo istotny etap naszego rozwoju. To co jest dla nas najważniejsze, to zapewnienie nowoczesnej i najwyższej jakości opieki Pacjentom. HIFU CLINIC stawia silny nacisk na innowacyjną diagnostykę i leczenie. Cieszę się, że rozszerzamy zakres naszych usług szpitalnych o wysokospecjalistyczną urologię oraz najwyższych standardów robotykę medyczną. To przyszłość naszego sektora, którą tworzymy już dziś – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Szeregi Grupy LUX MED zasili zespół 25 najwyższej klasy specjalistów aktywnych w międzynarodowych gremiach. Współtworzą oni zalecenia oraz komunikację medyczną o zasięgu globalnym w obrębie Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Są aktywni w edukacji urologicznej oraz działaniach akademickich na poziomie międzynarodowym. Eksperci dysponują unikatowymi umiejętnościami w dziedzinie urologii, w tym w diagnostyce, chirurgii i innych innowacyjnych metodach leczenia oraz działają w obszarach szczególnie intensywnej rewolucji technologicznej. HIFU to także rehabilitanci, dietetycy i psychoonkologowie zapewniający kompleksową opiekę Pacjentom i ich bliskim.

HIFU zawsze było połączeniem profesjonalizmu i innowacji – teraz dołączamy do tego skalę Grupy LUX MED. To ogrom możliwości i pewność rozwoju. Wiemy, że wspólnie z Grupą LUX MED będziemy mogli kontynuować obrany kierunek i dalej świadczyć specjalistyczne usługi najlepszej jakości – podkreślił dr n. med. Marek Filipek, specjalista w dziedzinie urologii i chirurgii ogólnej oraz szef zespołu medycznego HIFU CLINIC.

W specjalistycznej klinice wykonywane są operacje z wykorzystaniem robota da Vinci, zabiegi z zakresu nowoczesnej urologii minimalnie inwazyjnej w leczeniu nowotworu nerki i pęcherza moczowego oraz zabiegi laserowe. Stosowane jest też nieinwazyjne robotyczne leczenie
z zastosowaniem wiązki ultradzwięków – HIFU, której wprowadzenie na polskim rynku stanowi przełom w leczeniu ogniskowym raka prostaty. Eksperci wykonują również przezkroczową biopsję fuzyjną prostaty z wykorzystaniem najnowszej generacji systemu Trinity Koelis do elastycznej fuzji obrazu w czasie rzeczywistym. 

Teraz wierzę, że wszystko jest możliwe. Łączymy się z firmą, która ma ogromne doświadczenie w opiece nad Pacjentami. Ta transakcja pozwoli na wymianę doświadczeń i rozwój, a dzięki temu zapewnienie Pacjentom jeszcze lepszej opieki. Bardzo cieszę się, że dołączamy do silnej marki jaką jest Grupa LUX MED – podkreślił dr Stefan W. Czarniecki, członek Zespołu Medycznego HIFU CLINIC i drugi urolog w Polsce, który uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU.

a