niedziela, wrzesień 26, 2021
Follow Us
środa, 14 kwiecień 2021 10:44

Wielka Brytania otwiera gospodarkę Wyróżniony

Napisane przez MP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Od 12 kwietnia wznowiły działalność restauracje i puby (na razie na zewnątrz) Od 12 kwietnia wznowiły działalność restauracje i puby (na razie na zewnątrz) Photo by Serena Repice Lentini on Unsplash

Program szczepień w Wielkiej Brytanii owocuje stopniowym otwarciem gospodarki. Otwierają się usługi, parki rozrywki, puby i restauracje.

Od 12 kwietnia wznowiły działalność restauracje i puby (na razie na zewnątrz), salony fryzjerskie i kosmetyczne, siłownie i spa, ogrody zoologiczne, parki rozrywki, biblioteki i domy kultury, a także domki letniskowe i campingi.
Hotele muszą jednak poczekać na otwarcie do 17 maja - poinformował portal e-hotelarz.pl.

Jak wynika z analiz naukowców z Uniwersytetu Londyńskiego odporność uzyskało już w wyniku szczepień i przechorowania, ponad 73 proc. mieszkańców Wysp. Dziennie notuje się tam obecnie poniżej 3 tys. przypadków nowych zachorowań.

Dozwolone będzie także organizowanie wesel do 15 osób i pogrzebów do 30 osób. W ramach 4 etapu planowanego 21 czerwca wszystkie prawne ograniczenia kontaktów towarzyskich zostaną usunięte, znikną ograniczenia co do liczby osób, które mogą uczestniczyć w weselach, pogrzebach i innych wydarzeniach, otwarte zostaną także kluby nocne.

a