sobota, wrzesień 18, 2021
Follow Us
wtorek, 09 marzec 2021 17:49

Największe w europie targi turystyczne ITB NOW 2021 - wirtualnie Wyróżniony

Napisane przez Mat. prasowe DZT
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT mówi: „Szczególnie w czasach pandemii obecność na najważniejszym wydarzeniu B2B dla międzynarodowej branży turystycznej, jakim jest ITB NOW 2021, jest niezbędna Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT mówi: „Szczególnie w czasach pandemii obecność na najważniejszym wydarzeniu B2B dla międzynarodowej branży turystycznej, jakim jest ITB NOW 2021, jest niezbędna mat.pras

Messe Berlin zdecydowało, że targi ITB odbędą się w tym roku w dniach 9-12 marca w formie cyfrowej, jako targi i konferencja wyłącznie dla profesjonalistów z branży turystycznej.

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) wraz z 23 partnerami z niemieckiej branży turystycznej, w tym pięcioma regionalnymi organizacjami turystycznymi, zaprezentuje Niemcy podczas targów ITB Berlin NOW 21. Wirtualna obecność DZT koncentruje się na strategii naprawczej w turystyce przyjazdowej do Niemiec w czasie wciąż trwającej epidemii oraz w okresie po pandemii.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT mówi: „Szczególnie w czasach pandemii obecność na najważniejszym wydarzeniu B2B dla międzynarodowej branży turystycznej, jakim jest ITB NOW 2021, jest niezbędna. Jesteśmy dostępni dla kluczowych klientów światowej branży turystycznej i naszych branżowych partnerów z Niemiec. Doradzamy w aktualnych tematach i strategiach wychodzenia z kryzysu oraz w projektach na 2021 r. Gwarantujemy ciągłe rozwijanie rynku, a jednocześnie oferujemy naszym partnerom platformę do prowadzenia międzynarodowego biznesu. Na ITB jesteśmy dostępni wirtualnie dla zainteresowanych uczestników przez cztery dni targów. Zachęcamy do nawiązywania kontaktów, dyskusji indywidualnych i grupowych.”

Oprócz prezentowania Niemiec jako celu podróży oraz przedstawienia własnych wydarzeń, DZT weźmie udział w panelach dyskusyjnych na temat przyszłości turystyki, które odbędą się w ramach ITB Berlin NOW Convention 2021.

Przegląd ważniejszych terminów:

Wydarzenia DZT

Panel informacyjny „Rosnące znaczenie zrównoważonego rozwoju w turystyce przyjazdowej” wtorek, 9 marca, godz. 12:00 - 12.30

 

 • Udział wezmą: Martin Balas - koordynator Excellence Initiative Sustainable Travel Destinations i asystent badawczy w ZENAT i BRI (Instytut Rezerwatów Biosfery) na Uniwersytecie dla Zrównoważonego Rozwoju Eberswalde,
 • Birgit Grauvogel - prezes Centrali Turystyki Saarlandu
 • Sven-Erik Hitzer - prezes Schmilka Biosphere and National Park Refugium w Saksonii
 • Olaf Schlieper - kierownik ds. innowacji w Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT)

 

 • 9. Dzień Turystyki bez Barier, równolegle z ITB NOW, wydarzenie na platformie Zoom,
  piątek, 12 marca, godz. 10:20-15:35

Osoby zainteresowanie spotkaniem mogą zarejestrować się na stronie https://registration.germany.travel/tdbt2021 

Panele dyskusyjne DZT

 • „D-A-CH - perspektywy rynku turystycznego” w ramach ITB Future Track wtorek, 9 marca, godz. 16:30 - 16:55
 • Udział wezmą: prof. dr. Martin Lohmann – prezes NIT Insights for Tourism, FUR
 • Petra Hedorfer - prezes zarządu DZT
 • Dr. Petra Stolba – prezes Österreich Werbung
 • Jörg Peter Krebs – dyrektor Schweiz Tourismus, dyrektor na Niemcy oraz dyrektor ds. Turystyki na Europę Środkową i Bliski Wschód.
 • Panel dyskusyjny „Czy wirtualna rzeczywistość pomaga w promowaniu miejsc i atrakcji turystycznych?” środa, 10 marca, godz. 17:00 – 17:20 
 • Udział wezmą: Mateusz Mierzwinski - CEO & Founder, LocalBini AG
 • Olaf Schlieper - kierownik ds. innowacji w Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT)

Dzień bez barier

W piątek,12 marca 2021, w ramach wydarzeń kongresowych

ITB NOW, w godzinach 10:20 - 15.30 na platformie ZOOM odbędzie się „9. Dzień Turystyki bez Barier”.

W jaki sposób oferty turystyczne mogą odpowiedzieć na potrzeby turystów niepełnosprawnych i z ograniczoną mobilnością? Jaki wpływ ma pandemia na rozwój ofert związanych z podróżowaniem bez barier? Jakie możliwe rozwiązania są już dostępne dla różnych grup docelowych z ograniczoną mobilnością? Jakie są szanse i wyzwania dla organizatorów turystycznych, dostawców usług oraz lokalnych organizacji turystycznych?

W ramach spotkania „9. Dnia Turystyki bez Barier”, podczas dyskusji i prezentacji eksperci zajmą się powyższymi zagadnieniami w sposób kompleksowy i praktyczny ukazując tematykę z różnych perspektyw.

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) oczekuje udziału wielu międzynarodowych gości, w tym przedstawicieli polityki, branży turystycznej, lokalnych organizacji turystycznych, stowarzyszeń i uniwersytetów, a także ekspertów i dziennikarzy. Wydarzenie jest finansowane przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii. Realizacja możliwa jest dzięki wsparciu regionalnej grupy roboczej „Turystyka dla Wszystkich”, grupy roboczej „Leichter Reisen - wolne od barier miejscowości wakacyjne w Niemczech” oraz targów berlińskich Messe Berlin.

W wydarzeniu wezmą udział tłumacze języka migowego oraz tłumacze symultaniczni
i pisemni. Językami wydarzenia są niemiecki i angielski (z tłumaczeniem symultanicznym).

Osoby zainteresowane powyższym wydarzeniem muszą się zarejestrować pod adresem:
https://www.germany.travel/en/trade/tag-des-barrierefreien-tourismus/tag-des-barrierefreien-tourismus.html

a