sobota, lipiec 02, 2022
Follow Us
wtorek, 22 wrzesień 2020 09:49

Czy deweloper zadziałał podstępnie? Zapewne tak. Ale czy niezgodnie z prawem? Nie. Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dwa lata od wejścia w życie Konstytucji dla biznesu, podwładny premiera Morawieckiego, minister środowiska Michał Woś zawiadamia Prokuraturę Krajową o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prywatnego inwestora Dwa lata od wejścia w życie Konstytucji dla biznesu, podwładny premiera Morawieckiego, minister środowiska Michał Woś zawiadamia Prokuraturę Krajową o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prywatnego inwestora mat.pras

„Przedsiębiorca może podejmować wszelkie działania z wyjątkiem tych, których zakazują przepisy prawa” - Prawo Przedsiębiorców.

W Wywiadzie dla Super Expressu, na pytanie, jak zagwarantować, że zapisy - ustawy Prawo Przedsiębiorców - staną się kanonem działalności urzędniczej, Premier Morawiecki mówił:

„To pytanie za miliard dolarów, bo zawsze prawo zapisane wpływa na rzeczywistość gospodarczą dopiero wtedy, gdy wpływa na wszystkich urzędników. Najróżniejszego szczebla, także tych samorządowych. Dajemy to prawo i mam nadzieję, że kwartał po kwartale mentalność polskich urzędników będzie się zmieniała”.

Dwa lata od wejścia w życie Konstytucji dla biznesu, podwładny premiera Morawieckiego, minister środowiska Michał Woś zawiadamia Prokuraturę Krajową o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prywatnego inwestora, który rozpoczął budowę osiedla domów jednorodzinnych w Starych Babicach w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Fakt, deweloper wykorzystał ułatwienia wynikające z art. 12 ust. 1 ustawy zawartej w tzw. Tarczy Antykryzysowej 2.0. i rozpoczął inwestycję pod nazwą „Zdrowa i ekologiczna zieleń – mazowiecki niepubliczny kompleks zwalczania COVID-19 oraz eliminowania skutków społeczno – gospodarczych wywołanych COVID – 19”. Co więcej, deweloper deklaruje, że zamierza przeznaczyć 15 domków na zawarte w nazwie cele. Nie wierzycie? Uważacie, że to ściema i cwaniactwo? Tak, mogło powstać takie wrażenie. Ale jak wytłumaczyć, że ten sam deweloper na Śląsku, niesprzedany jeszcze prywatnym inwestorom budynek mieszkalny, użyczył pensjonariuszom DPS-ów jako miejsce czasowego pobytu po leczeniu szpitalnym.

Czy wspomniany deweloper zadziałał podstępnie? Zapewne tak, ale czy niezgodnie z prawem? Nie.

Czytaj całość tutaj...

Żródło: Wprost Premium

a