czwartek, grudzień 02, 2021
Follow Us
piątek, 04 wrzesień 2020 00:12

Orlen: oświadczenie w sprawie rzekomego wycieku Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zakładowa Oczyszczalnia PKN ORLEN pracowała i pracuje normalnie Zakładowa Oczyszczalnia PKN ORLEN pracowała i pracuje normalnie mat.pras

Biuro prasowe PKN Orlen wydało oświadczenie w sprawie wypowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o rzekomym wycieku szkodliwych substancji do Wisły z zakładu Orlen w Płocku.

​Informujemy, że wypowiedzi Prezydenta Warszawy Pana Rafała Trzaskowskiego dotyczące rzekomego wycieku szkodliwych substancji z PKN ORLEN miesiąc temu są nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku nie doszło do żadnej awarii, która skutkowałaby wprowadzaniem do Wisły nieoczyszczonych ścieków przez PKN ORLEN.

Zakładowa Oczyszczalnia PKN ORLEN pracowała i pracuje normalnie odprowadzając ścieki zgodnie z obowiązującymi warunkami określonymi w „Pozwoleniu Zintegrowanym” dla Zakładu.

Prosimy o niepowielanie nieprawdziwych informacji, które godzą w wizerunek PKN ORLEN.

Wypowiedź Rafała Trzaskowskiego dla Rzeczpospolitej:

Miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu, nikt też nie wpadł na to, żeby premiera, ani nawet ministra obarczać odpowiedzialnością. Propaganda rządowa z problemu próbuje zrobić apokalipsę, ale to czysta rozgrywka polityczna.

a