poniedziałek, listopad 29, 2021
Follow Us
poniedziałek, 11 maj 2020 10:49

Leonardo dostarczy systemy IFF Japończykom Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Systemy IFF spełniają standardy Mode 5, oznacza to zaawansowaną technologię generowania kluczy kryptograficznych Systemy IFF spełniają standardy Mode 5, oznacza to zaawansowaną technologię generowania kluczy kryptograficznych mat.pras

Leonardo wyposaży japońskie siły samoobrony lądowej w systemy IFF - Identyfikacji Przyjaciel czy Wróg - kontrakt ma wartość 5 mln euro.

Systemy IFF spełniają standardy Mode 5, oznacza to zaawansowaną technologię generowania kluczy kryptograficznych.

Technologia IFF ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich działań o charakterze wojskowym dbając o to, aby żołnierze byli w stanie rozpoznać siły przyjazne oraz zidentyfikować potencjalny kontakt z wrogiem. Mode 5 to najbardziej zaawansowany standard IFF, który wykorzystuje najnowocześniejsze techniki kryptograficzne dla zabezpieczenia systemów przed elektronicznym oszustwem ze strony przeciwników.

W tym roku wiele sił zbrojnych NATO i sił sojuszniczych przejdzie z technologii Mode 4 IFF na technologię Mode 5. Dostarczając swoją technologię IFF firma Leonardo ma zagwarantować japońskim siłom samoobrony lądowej gotowość na tę zmianę.

Leonardo jest liderem w zakresie technologii IFF i uprzednio była pierwszą firmą spoza Stanów Zjednoczonych dostarczającą sprzęt IFF japońskim siłom samoobrony lądowej w roku 2016. Od tamtej chwili w partnerstwie z Japan Radio Company, koncern Leonardo stał się jednym z głównych dostawców technologii IFF ze zdolnością Mode 5 dla japońskiego ministerstwa obrony narodowej. 

Ponadto firma dostarcza technologię IFF innym siłom zbrojnym na całym świecie, włączywszy w to siły zbrojne Włoch i Wielkiej Brytanii. W Wielkiej Brytanii Leonardo pracuje w partnerstwie nad unowocześnieniem ponad 350 platform do nowego standardu Mode 5. Ponieważ firma Leonardo jest jedynym źródłem technologii generowania kluczy kryptograficznych Mode 5 dostępnym poza Stanami Zjednoczonymi, jej produkty IFF zarówno pracują z siłami zbrojnymi NATO i sojuszniczymi siłami zbrojnymi jak i są od razu gotowe na eksport. W każdym przypadku Leonardo oferuje elastyczne podejście, które można dopasować do potrzeb różnych klientów międzynarodowych.

a