niedziela, październik 24, 2021
Follow Us
piątek, 20 marzec 2020 12:17

#tarczaantykryzysowa: Fundacja ARP przeznacza 3 mln Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu przeznacza 3 mln złotych na pomoc w przezwyciężaniu skutków epidemii koronawirusa Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu przeznacza 3 mln złotych na pomoc w przezwyciężaniu skutków epidemii koronawirusa mat.pras

- W związku z aktualnymi decyzjami władz państwowych w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 Fundacja ARP skupi się na pomocy instytucjom zajmującym się zapobieganiem chorobie i leczeniem ludzi – mówi Agnieszka Wasilewska, prezes Fundacji ARP.

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu przeznacza 3 mln złotych na pomoc w przezwyciężaniu skutków epidemii koronawirusa w ramach tarczy antykryzysowej. Dziś proceduje umowy przekazania ok. 2,25 mln złotych na zakup środków ochrony indywidualnej dla czterech szpitali. Fundacja zorganizuje także zbiórkę wśród spółek z grupy kapitałowej ARP S.A. na rzecz domów dziecka, domów seniora oraz szpitali.

Działania Fundacji ARP wpisują się w akcję wsparcia przez spółki Skarbu Państwa jednostek i instytucji służby zdrowia działających w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Akcję koordynuje i wspiera Ministerstwo Aktywów Państwowych.

2,256 mln złotych z Fundacji ARP trafić ma do czterech szpitali - dwóch z województwa podlaskiego i po jednym z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Są to: Szpital Wojewódzki w Łomży, Szpital MSWiA w Białymstoku, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu.

- W związku z aktualnymi decyzjami władz państwowych w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 Fundacja ARP skupi się na pomocy instytucjom zajmującym się zapobieganiem chorobie i leczeniem ludzi – mówi Agnieszka Wasilewska, prezes Fundacji ARP.

Zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. już kilka dni temu podjął uchwałę o podjęciu wszelkich działań zgodnych ze strategią Rządu związaną z przeciwdziałaniem i ograniczaniem skutków, stanu zagrożenia epidemiologicznego, szczególnie w trybie art. 6 Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

- Spółki Skarbu Państwa mają obowiązek realizować cele społeczne. Akcja Fundacji ARP mająca na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa to kolejne działanie szeroko pojętej grupy kapitałowej ARP S.A. wspierające rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Dla przykładu spółka z naszej grupy kapitałowej Opakomet S.A. już dostarcza produkty niezbędne do wzmocnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju. ARP weźmie aktywny udział w realizacji działań przewidzianych w ramach tarczy antykryzysowej. Wesprze między innymi branżę transportową oferując na korzystnych warunkach leasing operacyjny z 12-miesięczną karencją w spłacie oraz pożyczki obrotowe – mówi Cezariusz Lesisz, prezes zarządu ARP S.A.

Fundacja ARP rozpoczyna też zbiórkę pieniędzy w ramach grupy kapitałowej ARP S.A. z przeznaczeniem na zakup środków ochrony sanitarnej. 

- Środki uzyskane ze zbiórki przeprowadzonej w spółkach grupy kapitałowej ARP S.A. zostaną przekazane m.in. na wsparcie szpitali, domów dziecka, domów seniora – wyjaśnia Agnieszka Wasilewska.

- W naszej grupie kapitałowej jest ponad 60 spółek. Poprosimy wszystkie te spółki o bardzo mocne wsparcie działań Fundacji – dodaje Cezariusz Lesisz.

Na potrzeby organizacji zbiórki dla spółek grupy kapitałowej ARP S.A. utworzone zostało subkonto do rachunku bankowego Fundacji o numerze: 82 1130 1017 0020 1531 5920 0002. Przelewy należy opatrzyć dopiskiem: wpłata/darowizna na walkę z koronawirusem/wirusem SARS-CoV-2.

a