poniedziałek, luty 06, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 20 marzec 2020 11:38

PKO Bank Polski 9 mln na wsparcie służb medycznych Wyróżniony

Napisane przez ISBNews
Oceń ten artykuł
(1 głos)
#zostanwdomu - korzystaj z PKO IKO online Bank zachęca także do płatności bezgotówkowych i pozostania w domach #zostanwdomu - korzystaj z PKO IKO online Bank zachęca także do płatności bezgotówkowych i pozostania w domach mat.pras

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 PKO Bank Polski przekazał blisko 9 mln zł na wsparcie służb medycznych w walce z COVID-19. PKO Bank Polski także akcję informacyjno-edukacyjną w swoich placówkach na terenie całego kraju.

PKO Bank Polski angażuje się w działania związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Głównym ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom banku, a także lokalnym społecznościom w całej Polsce. 

"PKO Bank Polski odpowiada na wyzwania i potrzeby społeczne, dlatego włączył się w pomoc, m.in. przez bezpośrednie wsparcie finansowe na rzecz zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19. Przekazał 5 mln zł dla szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, a także 1,5 mln zł na zakup 3750 testów, które laboratorium Warsaw Genomics  wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Ponadto przeznaczył 2,2 mln zł na zakup 80 tys. maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych" - czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego. 

Akcja informacyjna "Koronawirus – najważniejsze zalecenia"

Bank włącza się w szeroko zakrojone działania informacyjno-edukacyjne, m.in. w oddziałach bankowych zawieszono plakaty i dystrybuowane są ulotki "Koronawirus – najważniejsze zalecenia" przygotowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów KPRM), Ministerstwo Zdrowia (MZ) i Państwową Inspekcję Sanitarną (PIS), podano także. 

#zostanwdomu - korzystaj z PKO IKO online

Bank zachęca także do płatności bezgotówkowych i pozostania w domach. Od kilku dni trwa także kampania do klientów banku, promująca IKO, iPKO i płatności kartami.

a