wtorek, marzec 31, 2020
Follow Us
środa, 18 marzec 2020 23:17

#Tarcza antykryzysowa. Morawiecki daje nadzieję Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Plan który prezentujemy ma zapobiec utracie miejsc pracy, zmniejszaniu obrotów, przychodów, zamykaniu zakładów i bankructwom Plan który prezentujemy ma zapobiec utracie miejsc pracy, zmniejszaniu obrotów, przychodów, zamykaniu zakładów i bankructwom mat.pras

Tarcza antykryzysowa. "To nie jest epidemia która dotknie wyłącznie nasze zdrowie, to również epidemia która wpłynie na to jak funkcjonuje nasza gospodarka" - Mateusz Morawiecki.

Plan który prezentujemy ma zapobiec utracie miejsc pracy, zmniejszaniu obrotów, przychodów, zamykaniu zakładów i bankructwom, tam gdzie jest to możliwe. Chcemy, żeby to był plan który będzie służył polskim pracownikom, ludziom, i żeby wiązał poszargane powiązania gospodarcze, które w oparciu o zaufanie tworzą krwioobieg gospodarki w normalnych czasach.

Dzisiaj jednak nie mamy takich normalnych czasów i potrzebujemy nadzwyczajnych działań.

Dzisiaj prezentujemy Państwu działania rozważne i odważne, Tarcza antykryzysowa

Każda prognoza gospodarcza którą czytaliśmy jeszcze kilka dni temu jest już nieaktualna. Wszystkie prognozy zmieniają się niestety na gorsze. Prezentujemy dzisiaj plan na najbliższe krytyczne miesiące, w czasie których, mamy nadzieję epidemia zacznie ustępować.

Chciałbym Państwu przekazać na dzieję na przezwyciężenie trudności przez ogłoszenia Tarczy Antykryzysowej.

Problemy które mamy powstały gdzie indziej. Musimy radzić sobie w tych okolicznościach w których jesteśmy. Państwo polskie odpowiada na to wyzwanie poprzez wykorzystanie wszystkich instrumentów które są w naszym zasięgu. Przez instrumenty finansowe, budżetowe, inwestycyjne, wobec konsumentów i inwestorów, przedsiębiorców i pracowników.

Być może jest to najpoważniejsza próba z jaką mierzymy się w dwudziestym pierwszym wieku. Próba zakresu której jeszcze do końca nie znamy.

Utrzymujemy wszystkie wydatki budżetowe takie jak 500+ czy trzynasta emerytura.

Tarcza antykryzysowa składa się z kilku elementów, z bardzo dużego zastrzyku finansowego. Tarczy kapitałowej, tarczy płynnościowej, całość pakietu to około 212 miliardów złotych. (Projektowany budżet na 2020 miał wynieść 435,3 miliardów zł)

a