wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 16 grudzień 2019 12:23

Przedsiębiorczość w Polsce. Nowe perspektywy rozwoju Wyróżniony

Napisane przez Agencja Informacyjna/RED/TB
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Rozwój gospodarczy całego kraju nie byłby możliwy, gdyby nie zmiana polityki Rozwój gospodarczy całego kraju nie byłby możliwy, gdyby nie zmiana polityki Twitter

Pomyślność Polaków jest uzależniona od prosperity polskich przedsiębiorstw. Bez ich powodzenia rozwój państwa może być niemożliwy. Dyskusji o przyszłości krajowego biznesu poświęcona została konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce. Nowe perspektywy rozwoju”.

W programie konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce. Nowe perspektywy rozwoju” znalazło się m.in. wystąpienie Andrzeja Jaworskiego, przewodniczącego Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II i o. dr. Tadeusza Rydzyka, rektora-założyciela Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. 

Wśród głównych mówców są wicepremier Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych, który przedstawi „Nowe perspektywy gospodarki”; Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju, która powie o „Rozwoju przedsiębiorczości w Polsce” oraz Marek Zagórski, który przybliżył sprawy „Małych i średnich przedsiębiorstwo w świecie cyfrowych możliwości i szans”. Na zakończenie konferencji przeprowadzono dyskusję panelową z udziałem przedstawicieli przedsiębiorców.

Rozwój gospodarczy całego kraju nie byłby możliwy, gdyby nie zmiana polityki, jakiej dokonał rząd Zjednoczonej Prawicy – zwrócił uwagę wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

– Ta polityka opiera się na dwóch podstawowych filarach, czyli wsparcie polskich małych i średnich firm tak, aby one mogły rosnąc, aby mogły stawać się rzeczywiście firmami i markami rozpoznawalnymi nie tylko w Polsce, ale mogącymi również prowadzić ekspansję poza naszymi granicami – podkreślił Jacek Sasin.

- „Przedsiębiorczość w Polsce. Nowe perspektywy rozwoju” to ważna konferencja – mówi Juliusz Bolek, przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, organizacji, która jest patronem wydarzenia. –Oczekuję po niej, że uczestnicy konferencji dowiedzą się jak widzą i jakie plany wobec biznesu mają przedstawiciele Rady Ministrów czyli osoby, którzy mają znaczący wpływ na kształt polskiej gospodarki.

Organizatorem konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce. Nowe perspektywy rozwoju” jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Instytut „Pamięć i Tożsamość” im. Jana Pawła II.

a