poniedziałek, sierpień 08, 2022
Follow Us
wtorek, 19 listopad 2019 14:13

Port Lotniczy Warszawa/Modlin - sukces czarterowy Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
To dla nas swoiste „nowe otwarcie”. Lecący na zorganizowane wakacje pasażerowie mieli od tego lata możliwość wylotu i powrotu na nasze lotnisko – mówi Leszek Chorzewski To dla nas swoiste „nowe otwarcie”. Lecący na zorganizowane wakacje pasażerowie mieli od tego lata możliwość wylotu i powrotu na nasze lotnisko – mówi Leszek Chorzewski mat.pras

Rok 2019 okazał się przełomowy dla lotniska Warszawa/Modlin, z którego skorzystało w ruchu czarterowym blisko 92 tysiące pasażerów. 

W sezonie Lato 2019 rozpoczęły się pierwsze w historii lotniska całosezonowe loty czarterowe realizowane przez wiodących na rynku polskim touroperatorów. 

25 kwietnia 2019 r. to data inauguracyjnego regularnego rejsu czarterowego na lotnisku Warszawa/Modlin w sezonie letnim. Obsłużyła go linia Enter Air dla TUI Poland, na trasie do Hammametu. W sumie wysiłki lotniska na rzecz rozwoju czarterowej siatki połączeń  zaowocowały nawiązaniem współpracy z czterema czołowymi touroperatorami w Polsce. Poza TUI Poland, do grona touroperatorów oferujących pakiety turystyczne z wylotem z Modlina dołączyły: Nowa Itaka, Grecos Holiday i Coral Travel Poland.

- To dla nas swoiste „nowe otwarcie”. Lecący na zorganizowane wakacje pasażerowie mieli od tego lata możliwość wylotu i powrotu na nasze lotnisko – mówi Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. 

Pasażerowie czarterowi mieli do dyspozycji 8 popularnych wakacyjnych destynacji: Antalię w Turcji, Kefalonię, Kretę i Zakhyntos w Grecji, Malagę w Hiszpanii, Warnę w Bułgarii, Hammamet w Tunezji oraz Tiranę w Albanii. 

Przygotowana przez touroperatorów oferta wakacyjnych wycieczek z wylotem z Modlina cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów ze względu na jej atrakcyjność cenowo-usługową, w tym dużą liczbę dostępnych kierunków i terminów, bogatą ofertę hotelową, konkurencyjne ceny wycieczek oraz usług towarzyszących.

Lotnisko zamknęło sezon czarterowy liczbą ponad 600 obsłużonych rejsów, a całkowity pasażerski ruch czarterowy wyniósł ponad 92 tys. pasażerów. 

Wynik ten będący efektem ścisłej i owocnej współpracy touroperatorów, przewoźników czarterowych z Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa/Modlin potwierdza dodatkowo, że lotnisko w Modlinie stanowi naturalną alternatywę dla obsługi ruchu czarterowego w regionie Mazowsza – dodaje Leszek Chorzewski. 

Port finalizuje rozmowy o zwiększeniu siatki połączeń czarterowych na lato 2020. Niektórzy touroperatorzy rozpoczęli już ich przedsprzedaż, z wylotem z Lotniska Warszawa/Modlin.

2 429 348 – tylu pasażerów ogółem odleciało lub przyleciało do Portu Lotniczego Warszawa/ Modlin w ciągu pierwszych 3 kwartałów tego roku. W stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego oznacza to wzrost o prawie 4%. W samym wrześniu z lotniska Warszawa/Modlin skorzystało 245 750 pasażerów. 

Port Lotniczy Warszawa/Modlin znajduje się zaledwie 37 kilometrów od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Siatka połączeń rozkładowych Ryanaira obejmuje niemal wszystkie kraje UE, a także Ukrainę, Jordanię, Izrael i Wyspy Kanaryjskie. Ostatnio przewoźnik uruchomił z Modlina nowe połączenie – do Tel Awiwu, z częstotliwością 4 razy w tygodniu.

Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym portem regionalnym w Polsce wyposażonym w system odprawy z użyciem bramek biometrycznych.

a