updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Pielęgniarki na wagę złota

  • Napisane przez Mat.Pras/RED/TB
  • Dział: Gospodarka
Pielęgniarka przy chorym Photo by Zach Vessels on Unsplash Pielęgniarka przy chorym

Polska jest na “szarym końcu” pod względem liczby pielęgniarek na 1000 pacjentów. Firmy medyczne zaczynają dostrzegać konieczność docenienia i zdbania o rozwój tej grupy zawodowej.

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek – profesji mającej bardzo dużą społeczną wartość. Rynek ciągle odczuwa deficyt kadr w tym zawodzie – według Rankingu Barometru Zawodów z 2018 roku, z roku na rok maleje liczba chętnych do podjęcia pracy pielęgniarki.

Każdego roku polskie uczelnie kończy ponad 5 tysięcy absolwentów pielęgniarstwa i położnictwa. Według danych OECD w Polsce na 1000 mieszkańców przypada 5,2 pielęgniarki, co plasuje nas pod tym względem na "szarym końcu" Europy.

Ważne jest więc, aby ciężka praca pielęgniarek i pielęgniarzy była doceniana. Na wizerunek tej profesji mogą mieć wpływ jednostki, które stwarzają swoim pracownikom godne i bezpieczne warunki pracy, a także okazują swoim pracownikom szacunek i wspierają ich rozwój zawodowy. Jedną z takich organizacji jest firma Diaverum, dostawca usług nefrologicznych.

- W naszych placówkach dbamy o personel i staramy się mu zapewnić jak najwyższy komfort pracy. Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, przed jakimi stoi obecnie cała polska służba zdrowia, dlatego zależy nam, żeby nasi pracownicy czuli się docenieni i spełnieni. Nasza firma zapewnia personelowi szeroki wachlarz szkoleń, dzięki czemu wszyscy pracownicy są w stanie zaplanować swoje cele rozwojowe na następny rok, co ma pozytywny wpływ na satysfakcję z wykonywanej pracy. – mówi Ryszard Zając, dyrektor naczelny Diaverum Polska.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek stwarza możliwość do rozmów na temat szans i rozwiązań usprawniających pracę w tym zawodzie. Święto jest również okazją do podziękowania za trud w wypełnianie misji, jaką jest opieka nad chorymi.

Please provide full Credentials Infomation