sobota, kwiecień 10, 2021
Follow Us
wtorek, 14 maj 2019 15:10

Emilewicz na EKG: Filarem UE powinien być rozwój Przemysłu 4.0 Wyróżniony

Napisane przez ISB/Red/Tb
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Filarem Unii Europejskiej powinien być rozwój Przemysłu 4.0, natomiast jeśli państwa członkowskie Unii skupią się na konkurowaniu wewnątrz UE, "stracimy horyzont, gdzie właściwie toczy się światowa gra", uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach "Nowa Unia - Młoda Unia: Europejskie wyzwania społeczne a zdrowa gospodarka". Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

"Warunki prawne, które powinny zaistnieć na kontynencie europejskim, w Polsce w UE to takie, by ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej - m.in. niski obciążenia podatkowe, niski pułap wejścia, w przypadku firm innowacyjnych" - wymieniła minister.

Dodała, że wiele do zrobienia pozostaje w obszarze prawnym i edukacyjnym.

"UE potrzebuje reformy. Po pierwsze, potrzebne są zmiany gospodarcze. UE to gospodarka o drugim PKB na świecie. Potrzebujemy odnowić normy i wartości UE - tj. wolny rynek i współpracę międzyrządową oraz w zakresie legitymizacji. Elity UE nie rozumieją procesów społecznych. Osią reformy Unii powinno stać się odnowienie przekonania, że UE jest najbardziej odpowiednia do utrzymania pokoju i rozwoju na kontynencie - te dwa elementy muszą iść ze sobą w parze" - podsumowała minister.

a