środa, czerwiec 16, 2021
Follow Us
wtorek, 20 marzec 2018 12:53

Marka Polska na fundamentach sukcesu Wyróżniony

Napisane przez Krzysztof Przybył
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marka Polska na fundamentach sukcesu fot. forumgospodarcze.pl

Toruńskie forum WELCONOMY jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych tego rodzaju imprez w naszym kraju.

Co roku stanowi okazję do dyskusji w polityczno-eksperckim gronie na tematy kluczowe dla polskiej gospodarki.

Ale oprócz kwestii makroekonomicznych organizatorzy WELCONOMY z Jackiem Janiszewskim na czele nie zapominają o sprawach regionu. Dlatego to wydarzenie było znakomitą okazją do wręczenia wyróżnień „Promotor Polskiej Gospodarki” i „Promotor Polski” dla firm i osób z województwa kujawsko-pomorskiego.

Przypomnę: tytuły „Promotora Polskiej Gospodarki” przyznawane są firmom z poszczególnych regionów, których sukcesy przyczyniają się do budowania Marki Polska zarówno w świadomości Polaków, jak i za granicą. Z kolei „Promotorzy Polski” to osoby, które prestiż tejże marki kształtują dzięki własnym osiągnięciom – w takich dziedzinach, jak nauka, sport, kultura czy biznes. Słowem, chodzi o podmioty i ludzi, dzięki którym słowo „Polska” ma w szerokim świecie pozytywne konotacje.

Takie firmy i takie osoby wyróżniamy co roku w konkursach „Teraz Polska” i „Wybitny Polak”. Ale przecież Polska silna jest swoimi regionami. To tam drzemie potencjał i funkcjonują przedsiębiorstwa, które mogą się pochwalić sukcesami na miarę ponadregionalną. Niektóre z nich zbudowały już trwałą rozpoznawalność swoich marek, inne nad tym pracują. Nasz projekt ma im za zadanie w tym pomóc.
Do tej pory, poczynając od maja ubiegłego roku, uhonorowaliśmy firmy i osoby z województw śląskiego i podlaskiego. 12 marca wręczono wyróżnienia w Toruniu. Tytułem „Promotor Polskiej Gospodarki” uhonorowano trzy podmioty:
Kolejowe Zakłady Łączności – jest to producent i dostawca dedykowanych systemów do obsługi komunikacji kolejowej i pozakolejowej oraz systemów poboru opłat;
Klinikę Uzdrowiskową „Pod Tężniami” z Ciechocinka; to prawdziwa wizytówka regionu, ciesząca się opinią kliniki, która poziomem swych usług oraz bogactwem oferty leczniczo-wypoczynkowej potrafi zadowolić najbardziej wymagających klientów;
• firmę BIN – producenta silosów, którego produkty zyskały uznanie polskich rolników, ale także z sukcesami radzą sobie na rynku duńskim oraz na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.
Tytuł „Promotor Polski” podczas tej samej uroczystości trafił do trzech osób: prof. Marka Harata – za wybitne osiągnięcia na polu neurochirurgii, do twórcy jednego z najbardziej znanych na świecie festiwali filmowych CAMERIMAGE – Marka Żydowicza oraz do twórcy i organizatora WELCONOMY oraz zapalonego promotora regionu kujawsko-pomorskiego Jacka Janiszewskiego.
Jedną z wielkich zmian, które zawdzięczamy mijającym trzem dekadom demokratycznej i wolnorynkowej Polski, jest odrzucenie przez Polaków potwornych kompleksów wobec zagranicy. Uwierzyliśmy w siebie, w polskie firmy i nie mamy wątpliwości, że Polacy są w stanie osiągać sukcesy na światową skalę. A wiara ta została w nas zaszczepiona dzięki osiągnięciom i renomie rodzimych firm oraz dzięki wysiłkowi wybitnych Polaków. Są oni prawdziwymi promotorami – nie tylko polskiego biznesu i polskiej jakości, ale pozytywnego myślenia o własnych możliwościach przez samych Polaków

a