piątek, marzec 01, 2024
Follow Us
środa, 30 sierpień 2017 09:54

Nowa jednostka Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona Wyróżniony

Napisane przez JEN
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowa jednostka Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona Stena Line

W związku z dużym popytem na przewozy frachtowe na Morzu Bałtyckim, armator Stena Line wprowadził na trasę Gdynia-Karlskrona jednostkę m/v Gute – czwarty statek na tej linii.

W 2016 roku liczba jednostek frachtowych przewożonych między Gdynią a Karlskroną (południowa Szwecja) wzrosła w stosunku do roku poprzedniego, a w roku 2017 Stena Line obserwuje dalszy wzrost przewozów frachtowych na tej linii.

Na przestrzeni ostatnich lat zaobserwowaliśmy wzrost popytu na nasze usługi przewozowe. Wierzymy, że trend ten się utrzyma i z radością wprowadzamy czwarty statek, który zapewni nam dodatkową ładowność. Trasa między Polską a Szwecją jest strategicznie bardzo istotna dla Stena Line i stanowi ważny element infrastruktury łączącej Europę Środkową ze Skandynawią – powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor linii Gdynia-Karlskrona w Stena Line.

M/v Gute to jednostka wyczarterowana od Gotlandsbolaget. Czwarty statek uzupełni flotę składającą się ze statków Stena Vision, Stena Spirit oraz Stena Baltica i zapewni więcej miejsca na przewozy frachtowe. Statek m/v Gute będzie wykonywał 8 rejsów w tygodniu, dzięki czemu Stena Line będzie mogła zaoferować ogółem 44 wypłynięcia tygodniowo pomiędzy Polską a Szwecją.

– Zauważamy niezmiennie wysoki popyt na przewozy. Jednak dla naszych klientów ważne jest nie tylko ile miejsc oferujemy, ale też jaką proponujemy częstotliwość rejsów i w jaki sposób dopasowujemy się do ich potrzeb. Dzięki wprowadzeniu m/v Gute rozwiniemy pojemność frachtową linii i będziemy mogli w większym stopniu dostosować się do potrzeb naszych klientów przy zachowaniu wysokiej jakości usług, a to jest zgodne z przyjętą przez Stena Line strategią rozwoju.  Chcemy w ten sposób utrzymać silną pozycję rynkową. Pomoże nam w tym nie tylko nowa jednostka, ale też odpowiednie wykorzystanie możliwości terminalu multimodalnego Baltic Port w Karlskronie, jak i przyszłego, nowego terminalu promowego w Porcie Gdynia, jako ważnych hubów transportowych zarówno dla pasażerów jak i frachtu. – powiedział Marek Kiersnowski.

Pierwsze wypłynięcie jednostki m/v Gute w kolorach Stena Line odbyło się 28 sierpnia 2017.

a