sobota, marzec 02, 2024
Follow Us
czwartek, 11 listopad 2010 07:46

Zakup banknotów kolekcjonerskich po nowemu

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zakup banknotów kolekcjonerskich po nowemu www.sxc.hu

Sklep internetowy z różnymi możliwościami płatności i dostawy do domu oraz zakupy w tradycyjnych „okienkach”, czyli kasach kolekcjonerskich - to zmiany w sprzedaży monet i banknotów kolekcjonerskich, które NBP wprowadził od 8 listopada 2010 r.

{jumi [*4]}Będą one uzupełnieniem systemu aukcji i odpowiedzią NBP na głosy kolekcjonerów.  Sklep internetowy, który będzie funkcjonował pod adresem www.Kolekcjoner.NBP.pl równocześnie z dotychczasowymi aukcjami internetowymi, będzie największą nowością wprowadzaną przez NBP w systemie sprzedaży monet i banknotów kolekcjonerskich. Zakupów w sklepie będą mogli dokonywać zarówno kolekcjonerzy indywidualni, jaki i sklepy i firmy numizmatyczne. Do sklepu internetowego NBP będą trafiały wszystkie nowe monety i banknoty kolekcjonerskie po premierowej sprzedaży na aukcjach w systemie Kolekcjoner oraz emisje numizmatów z lat ubiegłych. Bank będzie także sprzedawał „kolekcjonerskie perły”, które w momencie emisji cieszyły się nadzwyczajnym zainteresowaniem kolekcjonerów, ale nie wszystkie zostały wówczas sprzedane.

- To będzie nowoczesny i bezpieczny, prosty w obsłudze i bardzo przyjazny kolekcjonerom sklep internetowy - powiedział prof. Eugeniusz Gatnar, członek zarządu NBP. - Sam będę tam kupował, bo sklep ma możliwości, dzięki którym zakupy tych wspaniałych i pięknych rzeczy, jakimi są monety i banknoty kolekcjonerskie, staną się po prostu łatwiejsze - dodał.
Wśród najważniejszych funkcjonalności sklepu internetowego będą m.in. możliwość zapłaty przelewem (elektronicznym lub tradycyjnym np. w banku, na poczcie) oraz możliwość wyboru sposobu odbioru monet lub banknotów - osobiście w dowolnie wybranym oddziale okręgowym NBP lub dostawy do domu kurierem. Przesyłka będzie ubezpieczona, a monety lub banknoty w specjalnym bezpiecznym opakowaniu dostarczy - współpracująca z NBP - firma kurierska. Zakupy w sklepie internetowym będą możliwe po zarejestrowaniu się w serwisie Kolekcjoner.
Od 8 listopada br. powróciła także możliwość kupna monet i banknotów w „okienkach”, czyli w kasach kolekcjonerskich w oddziałach NBP. - Część nowych monet lub banknotów po premierze na aukcji trafi do sprzedaży w „okienkach” - mówi Jerzy Stopyra, dyrektor departamentu emisyjno-skarbcowego NBP.

{jumi [*9]}

a