sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/1951.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/1951
poniedziałek, 30 sierpień 2010 09:55

Niszczycielska siła powodzi - Bogatynia Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niszczycielska siła powodzi - Bogatynia Fot. mieszkańcy Bogatyni
Miasto niemal w całości znalazło się pod wodą, która miejscami sięgała pierwszego piętra. W Bogatyni wylała rzeka Miedzianka.
{jumi [*4]}Żywioł niszczył mosty, uszkodził wiele budynków.

W sobotę, siódmego sierpnia w Bogatyni z powodu intensywnych opadów deszczu wylała niewielka rzeczka Miedzianka, która w kilka godzin zmieniła się w rwącą rzekę i odcięła miasto od reszty świata. Przez wiele godzin do Bogatyni nie można się było dostać ani od strony polskiej, niemieckiej lub czeskiej.

Tego samego dnia, wieczorem pękła tama zbiornika Niedów Elektrowni Turów. Siedmiometrowa fala zalała okoliczne miejscowości na trasie Bogatynia-Zgorzelec.

{gallery}1951{/gallery}

Bogatynia była uprzedzona o możliwości powodzi, ale z powodu jej górskiego położenia nie można było uchronić miasta przed kataklizmem. Jak mówił zastępca burmistrza, Jerzy Stachyra - Z wstępnych oględzin wynika, że zawaliło się ok. 10 budynków, a kolejnych kilkadziesiąt zostanie zakwalifikowanych do wyburzenia. Miasto wciąż potrzebuje pomocy.

{jumi [*9]}

 

a