wtorek, grudzień 05, 2023
Follow Us
czwartek, 08 lipiec 2010 09:51

Pikieta pracowników TP SA pod Ambasadą Francuską

Napisane przez Kinga Wesoły / SKPT NSZZ „Solidarność”
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W dniu 14 lipca 2010 roku w godzinach 13.00-15.00 NSZZ „Solidarność" organizuje pikietę przed Ambasadą Republiki Francuskiej w Warszawie przy ulicy Pięknej 1. W pikiecie będą brali udział pracownicy oraz członkowie zakładowych organizacji związkowych działających m.in. w Telekomunikacji Polskiej, PTK Centertel, TP EmiTel.
{jumi [*4]}Pikieta jest wyrazem poparcia żądań Organizacji Międzyzakładowej Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność" i Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność" przy PTK Cenertel zgłoszonych w ramach sporu zbiorowego pracodawcom:

- Telekomunikacja Polska SA z siedzibą w Warszawie

- PTK Centertel sp. z o.o.

oraz wyrazem sprzeciwu pracowników wobec planowanego wydzielenia ze struktur obu spółek ok. 5 tysięcy pracowników.

Dotychczasowe wystąpienia skierowane do Prezesa Zarządu TP SA i Prezesa Zarządu France Telecom pozostały bez odzewu. TP SA wchodząca w skład Grupy FT prowadzi politykę zmierzającą do maksymalnych wydzieleń pracowników poza spółki TP i PTK. Wiąże się to z pogorszeniem warunków pracy i niekorzystnie wpłynie na poziom świadczonych usług. Negatywne doświadczenia przyniosły wcześniejsze wydzielania, w tym program Praca za Pracownika dotyczący pracowników obsługi technicznej - informują w specjalnym oświadczeniu skierowanym do mediow organizatorzy pikiety.

Państwo francuskie posiada znaczący wpływ na funkcjonowanie FT poprzez swoje udziały w firmie. France Telecom jest większościowym udziałowcem polskich firm TP S.A.i pośrednio PTK Centertel poprzez udziały w TP S.A.

{jumi [*9]}

a