piątek, październik 18, 2019
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 67.
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44.
wtorek, 11 styczeń 2011 18:53

Amatorska PlusLiga po raz drugi Featured

Written by
Rate this item
(0 votes)
Amatorska PlusLiga po raz drugi Amatorska PlusLiga

„Podejmij wyzwanie!” pod takim hasłem rusza II edycja Amatorskiej PlusLigi, ogólnopolskich zawodów siatkówki halowej. Od marca do lipca siatkarki i siatkarze amatorzy zmierzą się w halach w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie i Bydgoszczy.

{jumi [*4]}W czerwcu rozegrane zostaną dwa półfinały: w Poznaniu i w Warszawie. Zwycięska drużyna wyłoniona zostanie w przedmeczu finału Ligi Światowej 9 lipca w hali Ergo Arena w Gdańsku. Pierwsza edycja rozgrywek w 2010 r. zainaugurowała społeczny program Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej skierowany do miłośników siatkówki. Uczestniczyło w nim niemal 200 zespołów. W tym roku organizatorzy kolejnej edycji imprezy: Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus oraz Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej, rozszerzyli zasięg Amatorskiej PlusLigi na osiem miast i dodali młodzieżową kategorię dla zawodników w wieku 16 i 17 lat. Rekrutacja trwa od 11 stycznia do 21 lutego br. Uczestnikami Amatorskiej PlusLigi 2011 mogą być wyłącznie klienci sieci Plus. Udział w rozgrywkach na każdym etapie jest bezpłatny. Na drużyny zgłaszające się w punktach sprzedaży Plusa czeka bonus w postaci koszulek sportowych z nazwa zespołu. Formularze zgłoszeniowe, regulamin, spis wyznaczonych punktów sprzedaży oraz pozostałe informacje nt. rozgrywek znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Amatorskiej PlusLigi pod adresem: www.amatorskaplusliga.pl

Pierwsze rozgrywki cieszyły się ogromną popularnością. Zwycięski zespół został wyłoniony 9 lipca 2010 r. w katowickim „Spodku” przed spotkaniem LŚ Polska-Niemcy. Petro-Tank Kędzierzyn-Koźle pokonał wówczas Karlab Gdynia 3:2 (20:25, 20:25, 25:22, 25:18, 15:12) – informował portal plusliga.pl. Rywalizacja odbywała się od 22 maja do 4 lipca w Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Wejherowie i Wrocławiu. MVP finału został Piotr Kwaśniewski z Petro Tanku. - Tak mi wówczas biło serce z emocji, że nie słyszałem braw kilku tysięcy widzów. Oczywiście zagramy w obecnej edycji, może pod inną nazwą. W Kędzierzynie-Koźlu siatkówka jest bardzo popularna. Na pewno będą inni chętni. Znakomicie, że powstało coś takiego jak Amatorska PlusLiga. Tylko przyklasnąć firmie Plus za tak świetny pomysł - powiedział Piotr Kwaśniewski.

{jumi [*9]}